Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyrediyor

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde artacak, yurt genelinde mevsim normallerinin 1 ila 4 derece üzerinde seyredecek.

Haberler 22.11.2015, 10:15
Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerinde Seyrediyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerin parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile Çanakkale, Antalya, Balıkesir'in batı kıyıları, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu bölgesi ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi, Doğu Anadolu'nun kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığının, kuzey, iç ve doğu kesimlerde artacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin 1 ila 4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/s), Marmara ve Kıyı Ege'de zaman zaman fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI-

Rüzgarın; İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli (30-50 km/s), Marmara ve Kıyı Ege'de zaman zaman fırtına (40-80 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb.) dikkatli olunması gerekiyor.

-SOBA VE BACA GAZI ZEHİRLENMELERİ UYARISI-

Rüzgarın; kuzey, iç ve batı bölgelerde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli esmesi beklendiğinden karbon monoksit kaynaklı soba ve baca gazı zehirlenmelerine karşı tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Az bulutlu ve açık (18)

İSTANBUL: Parçalı bulutlu (21)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (21)

ADANA: Az bulutlu ve açık (25)

ANTALYA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak yağışlı (21)

SAMSUN: Az bulutlu ve açık  (26)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık (10)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (16)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s), zaman zaman fırtına (60-80 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Muğla kıyılarının aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s), zaman zaman fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Batı Akdeniz parçalı yer yer çok bulutlu, Antalya, Burdur'un doğu ilçeleri ve Isparta'nın güney kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. (ANKA)

(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@