Sıcaklık, Mevsim Normallerinin 2 İla 5 Derece Üzerinde Seyretmeye Devam Edecek

Sıcaklık, Ege ve Akdeniz\'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Haberler 15.08.2015, 18:41
Sıcaklık, Mevsim Normallerinin 2 İla 5 Derece Üzerinde Seyretmeye Devam Edecek

ANKARA (ANKA) – Sıcaklık, Ege ve Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı ile Bilecik, Bursa'nın güney ilçeleri, Isparta, Burdur, Osmaniye, Toroslar mevkii, Hatay'ın kuzey kıyıları, Adana'nın kuzey ve doğusu, Sinop, Samsun'un doğusu, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Çankırı'nın kuzey ilçeleri ile Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, Ege ve Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğleden sonra Akdeniz kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu (33)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (33)

İZMİR: Parçalı bulutlu, öğleden sonra il geneli, akşam saatlerinde iç kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (33)

ADANA: Parçalı bulutlu, öğleden sonra kuzey ve doğu ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (35)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Elmalı ve Korkuteli ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (32)

SAMSUN: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinde doğu ilçeleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (29)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra yer yer parçalı bulutlu (33)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (41)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık, güney ve doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Bilecik çevreleri ile Bursa'nın güney ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin, akşam saatlerinde iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Osmaniye, Toroslar mevkii, Hatay'ın kuzey kıyıları, Adana'nın kuzey ve doğu ilçelerinin, akşam saatlerinde Göller Yöresinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin kıyılarında güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde bölgenin batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğleden sonra Çankırı'nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Bolu, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kastamonu'nun iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, Samsun'un doğu ilçeleri, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

(AYÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@