Sıcaklık 3 Derece Düşüyor

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapıla...

Haberler 21.09.2015, 08:20
Sıcaklık 3 Derece Düşüyor

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Manisa, Balıkesir, Sinop, Giresun, Kayseri, Gümüşhane, Bayburt, Antalya, Isparta, Burdur, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri ile gece saatlerinde İzmir, Muğla ve Aydın'ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar  ise kuzey kesimlerde kuzeyli, iç ve güney bölgelerde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-BAZI İLLERDE HAVA-

ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

İSTANBUL: Parçalı bulutlu. (28)

İZMİR: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (34)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

ERZURUM: Parçalı bulutlu. (27)

DİYARBAKIR: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu. (35)

-BÖLGELERDE HAVA-

MARMARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra güneydoğu kesimleri ile Balıkesir çevrelerinin yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey kesimleri ile Kayseri çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ile Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey ve batısının parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin batısının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: z bulutlu, bölgenin batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@