Serpil Barlas'ın Ölümü Sanat Dünyasını Yasa Boğdu! Serpil Barlas Kimdir, Nerelidir, Neden Ölmüştür?

Türk pop müziğine bir dönem damga vuran isimler arasında bulunan Serpil Barlas hayatını kaybetti. Serpil Barlas kimdir, nerelidir, neden ölmüştür?

Serpil Barlas'ın Ölümü Sanat Dünyasını Yasa Boğdu! Serpil Barlas Kimdir, Nerelidir, Neden Ölmüştür?

Sanat dünyasını yasa boğan bir ölüm haberi geldi. Bir dönem Türk pop müziğine damga vuran Serpil Barlas'ın vefat ettiği bildirildi.

Türkiye'de 1980'li yıllarda şarkıları ile büyük ses getiren Serpil Barlas evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat etti. Dün gece saat 23:00 sıralarında hayatını kaybeden ünlü sanatçının ölüm haberi sanat dünyasında şok etkisi yarattı. Müzik çalışmalarını devam ettirdiği belirtilen Serpil Barlas'ın ani ölümü yakınlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

SERPİL BARLAS NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü sanatçı Serpil Barlas'ın ölüm sebebi açıklandı. İstanbul Beşiktaş'ta bulunan evinde kalp rahatsızlığı geçiren Serpil Barlasın ritim bozukluğuna bağlı kalp yetmezliğinden öldüğü bildirildi. Son dönemlerde kalp sorunları yaşadığı ifade edilen ünlü sanatçı evinden hastanaye ulaşamadan hayatını kaybetti.

SERPİL BARLAS'IN CENAZE TÖRENİ NE ZAMAN?

Serpil barlas'ın dün gece ölümünün ardından cenaze törenine dair de bir merak oluştu. Ünlü şarkıcının cenazesinin Feriköy Mezarlığı'nda toprağa verileceği açıklandı. Serpil Barlas'ın cenaze töreni 22 Şubat 2021 Pazertesi günü düzenlenecek. Ancak koronavirüs salgını tedbirleri gereği cenaze törenine yoğun katılıma müsaade edilmeyecek. Serpil Barlas'ın Feriköy Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanlığında anneannesi Macide Balkış'ın yanına defnedileceği açıklandı.

MÜZİK DÜNYASINA DÖNÜŞ YAPMAYI PLANLIYORDU!

Serpil Barlas'ın uzun yıllar uzak kaldığı müzik dünyasına dönüş hazırlıüında olduğu bildirildi. 1980'li yılların efnase şarkıcıları arasında değerlendirilen Serpil Barlas uzun yıllar ABD'de yaşamış ve bu süreçte müzik çalışmalarını Türkiye'de sürdürememişti. Türkiye'ye dönüşünde ise bir single hazırlığına başladı. Bu çalışma için Nisan ayında stüdyoya girmeyi planlayan Serpil barlas'ın ömrü buna yetmedi.

SERPİL BARLAS KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDA ÖLMÜŞTÜR?

1957 yılında İstanbul'da doğmuştur. Serpil Barlas'ın annesi kendisi gibi bir sanatçıdır. Türk miziği solisti Aysel İpar'ın kızı olan Serpil Barlas'ın babası da Kazım Polat'tır. Serpil Barlas'ın sanatla arasındaki ilişki aileden başlasa da bu sektöre adım atması 1960'lı yıllarda şehir tiyatroları ile gerçekleşmiştir. O dönemin çok ünlü orkestralarında solistlik yapmaya başlamıştır. En büyük çıkışını ise 1970 yılında gerçekleştirmiştir. Altın Ses Yarışması'na katılan Serpil Barlas, Nilüfer'in ardından ikinci olarak dikkatleri üzerine çekmiştir. 1976 ile 1978 yılları arasında 45'lik plakları ile tanınmaya başlayan Serpil Barlas “Oldu Olanlar” isimli şarkısıyla tüm Türkiye'ye kendisini ispat etmiştir. 1978 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye finalinde “Yaşamaya Bak” isimli şarkısı ile kendisini göstermiştir.

1978 yılında ABD'ye yerleşen Serpil Barlas bu ülkede 15 yıl kaldıktan sonra 1993'te Türkiye'ye dönmüştür. Türkiye'ye dönüşünün ardından sosyal sorumluluk projelerinde yer alan ünlü sanatçı çok sayıda yardım kuruluşunda aktif olarak görev almıştır. Toplumsal konulara olan duyarlılığı ile dikkat çeken Serpil Barlas bunu şarkılarına da yansıtmıştır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@