Semra Pektopal: Lanetliyorum

Birleşik Kamu-İş MYK üyesi Semra Pektopal yaptığı yazılı açıklamada Terör ve Kan Üzerinden Siyaset Yapanları Lanetliyorum dedi.

Haberler 11.12.2016, 22:37
Semra Pektopal: Lanetliyorum

Birleşik Kamu-İş MYK üyesi Semra Pektopal yaptığı yazılı açıklamada Terör ve Kan Üzerinden Siyaset Yapanları Lanetliyorum dedi. 

Pektopal yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain saldırıda 7’si sivil, 30'u polis, bir kişinin de kimliğinin belirlenemediği toplam 38 şehit olduğu, 155 kişinin de yaralandığı katliamı büyük bir üzüntü ile karşılıyorum.

Halkımıza tüm bu acıları yaşatan, BOP projesine ulaşmak için AB-D emperyalistleri ile işbirliği yapan AKP iktidarıdır. AKP, iktidarda olduğu 14 yıldır emperyalistler ile el ele vererek ülkemizi Ortadoğu bataklığına sürüklemiş ve Ortadoğu’daki bombaların şehirlerimize sıçramasına neden olmuştur.

Ülkemizi istikrarsızlaştırmak için ellinden geleni yapan emperyalistler ve yerli işbirlikçi terör örgütleri kanlı ve çirkin yüzünü Beşiktaş saldırısı ile bir kez daha göstermiştir. Emperyalistler ve yerli işbirlikçileri, eli kanlı taşeronları "Ya Başkanlık Ya Kaos" diyerek, ülkemizin üçe bölünmesini dayatmak için kanlı oyunlarını bir kez daha oynamışlardır.

Halkımızı dinsel, etnik ve mezhepsel olarak bölmeye çalışan AB-D ve emperyalistleri, onların yerli işbirlikçi AKP İktidarı ve taşeronları; bir senede 24 hain terör saldırı ile onlarca masum halkımızın, askerimizin ve polisimizin şehit olmasının birinci derecede sorumlusudur.

AKP iktidarını; ülkemizde rejim değişliği yapmak için hayatını kaybeden insanların kanı kurumadan taraftar medyası aracılığı ile bu hain saldırıyı Başkanlık sistemine halkı ikna etmenin bir aracı olarak kullanma fırsatçılığından vazgeçmeye çağırıyorum.

Ülkemiz bir kez daha derin bir üzüntünün içine sokuldu, kelimeler anlamını yitirdi, yüreğim üzüntü ve öfke ile doldu. Lanet olsun ülkemizi yeniden Sevr'e götürmek isteyen emperyalistlere ve onların işbirlikçilerine ve eli kanlı taşeron örgütlerine. Yedi düvele karşı Kurtuluş mücadelesi veren bir ulusun fertleri olarak, milletimiz birlik ve bütünlük içerisinde teröre ve destekçilerine gerekli cevabı verecektir. Buna yol açanları ve bu patlamayı gerçekleştirenleri lanetliyor, bütün şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@