Semra Pektopal: Kanlı ellerinizi Masum halkımızın üzerinden çekin!

06 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca-Yüksekova yolunun ulaşıma açılması maksadıyla yürütülen operasyonda, daha önceden Bölücü Terör örgütü mensubu bir grup terörist tarafından yol kenarına yerleştirilen El Yapımı Patlayıcıların patlatılması ile araçlarda bulunan 16 askerimiz Şehit olmuş, onlarcası da yaralanmıştır. Son olarak da Iğdır’da 14 polisimizin şehit olması ile ülkemizin birçok yerinde çığlıklar yükselmekte, yüreğimize ateş düşmekte ve içimiz yanmaktadır.

Haberler 10.09.2015, 22:12
Semra Pektopal: Kanlı ellerinizi Masum halkımızın üzerinden çekin!

Emperyalizm tıkandığı yerde kendine kanla yol açmaya çalışıyor. Dağlıca'da  meydana gelen bombalı saldırının failleri emperyalistler ve onun yerli işbirlikçileridir. Bunların hepsi emperyalistlerin ülkemiz üzerinde ki kirli emellerinin provalarıdır.

Dağlıca katliamı ve her gün gelen şehit haberleri ile yüreğimize ateş düşürüyorlar. Patlayan bombanın şarapnel parçaları dimağımıza saplanıp, kavurdu içimizi. Elbette halkına böylesine düşman olan iktidar, bu acının hesabını ödeyecektir

Bu ve buna benzer tüm terör olaylarının birinci suçlusu AB-D’nin emrinde olan, onlara hizmette kusur etmeyen, ülkemizi yöneten siyasi iktidardır. Çünkü PKK ve İŞID terörist topluluğunu besleyip büyütenler, AB-D emperyalistleri ve yerli işbirlikçileridir.

Bu saldırı, sınır güvenliğini kaybetmiş, ajanların cirit attığı ülkemizin, iç savaş görüntüsü altında terörize saldırıların yaşandığı bir kan gölüne dönüştürülmek istendiğini göstermektedir. AKP iktidarı, adeta emperyalizmin taşeronluğunu yaparak bu suçun en büyük suç ortağı olmuştur.

Kapitalizme hizmet eden işbirlikçiler, Ülkemizde bir yandan doğa katliamına çanak tutarak halkı sömürüyor diğer yandan halkı rengi, dili, inancı, cinsiyeti üzerinden ayrıma tabi tutup, birbirine düşman ederek, kendi iktidarını sürdürmek için kendi maşaları olan vahşet çetelerinin döktükleri kanı koltuklarından ve saltanat saraylarından izleyip görmezden geliyor. Reyhanlı, Gaziantep ve Suruç patlamalarının sorumluları açıklığa kavuşturulmamış, Diyarbakır’da seçim öncesi yaşananların halen gerçek failleri belirlenmemiştir. Böylesi bir anlayış Ülkemizi kan ve can pazarlığı yapan çetelerin karargahı haline getirmiştir.

Seçimler yoluyla kaybettikleri iktidarlarını içerde ve dışarda savaş yoluyla geri kazanmak isteyenler, halka her türlü zulmü ve katliamı reva görüyor. Tüm bu yapılanlara karşı sömürenlerin inadına bir araya gelerek daha güçlü biçimde özgürlükten, barıştan ve kardeşlikten yana tavır almak insan olmanın gereğidir. Halkının özgürlük ve barış çağrısını, karanlık çetecilerle susturmaya çalışan, eli kanlı bir ölüm iktidarıdır. Ancak ne olursa olsun halkın direnişi ve dayanışmasıyla Barış kazanacak! Özgürlük kazanacak! İnsanlık kazanacak! Emperyalizme karşı Halk Tek Yumruk Olacak! Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi "Milletin İstiklâlini Yine Milletin Azim Ve Kararı Kurtaracak!"

Acının; Irkı, Dili, Dini, Mezhebi, Cinsi, Günü, Gecesi, Sabahı, Yeri, Yurdu, Türkü, Kürdü Olmaz.Suruç’ta 30 cana kıyan, Dağlıca'da askerlerimizi ve polisimizi şehit eden, Iğldır’da yol kesen, Suriye’yi bölmeye çalışan, Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren bu terörler saldırılarını ve katillerini nefretle kınıyorum. Bu toprağa kan düşürdünüz ama asla KİN düşüremeyeceksiniz.

Bu topraklarda bin yıllardır kardeşçe yaşayanla Türk ve Kürt kardeşlerim; ABD emperyalizmi ve yerli işbirlikçilerinin oyununa gelmeyin. Emperyalizmin istediği Türk ve Kürtlerin birbirine düşürülmesi ve birbirini boğazlaması böylece toplumun ayrıştırılması ve ülkenin Yeni Sevr Politikası ile bölünmesidir. Bu oyunu görelim ve emperyalistlerin bu oyununu onların suratına patlatacağımız "Yurtta Barış Dünyada Barış", "Tam Bağımsız Türkiye" duruşu ile bozalım. Meydanı Ortaçağcı gericilere ve Mandacıların torunlarına, işbirlikçilere bırakmayalım.

Bugün 9 Eylül, bundan tam 93 yıl önce ülkemizi işgal eden emperyalist güçleri nasıl denize döktüysek, aynı bilinç ve karalılıkla mücadele etmeliyiz. Bunun için de tüm halkımızı, emperyalist kuşatmaya karşı Çanakkale ruhuyla tek yumruk, tek yürek olmaya çağırıyorum. Bu kanlı saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimizin ailelerine, barıştan, kardeşlikten, özgürlükten yana tüm güçlere başsağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum.

SEMRA PEKTOPAL

BİRLEŞİK KAMU İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@