Semra Pektopal “Ermeni Soykırımı” Emperyalist Yalandan Başka Bir Şey Değildir! 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu MYK Üyesi Semra Pektopal “Ermeni Soykırımı” Emperyalist Yalandan Başka Bir Şey Değildir! 

Haberler 06.06.2016, 01:18
Semra Pektopal “Ermeni Soykırımı” Emperyalist Yalandan Başka Bir Şey Değildir! 
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu MYK Üyesi Semra Pektopal “Ermeni Soykırımı” Emperyalist Yalandan Başka Bir Şey Değildir! 
 
Almanya'da Federal Meclisi "Ermeni soykırımı" iddialarını tanıyan  tasarıya onay verdi. 1915 olaylarının "Soykırım" olarak tanınması tasarısı oy çokluğuyla kabul edildi.
Yani, Alman Federal Parlamentosu, ülkemizi soykırım yapmakla suçluyor. Milyonlarca Yahudi’yi gaz odalarında katleden, kırıma uğratan 20. yüzyılın en büyük soykırım suçlusu Almanya, Türkiye’yi kendiyle özleştiriyor ve soykırımcı olarak ilan ediyor.
Alman Parlamentodan bu kararın çıkmış olması, Yeni Sevr için şartların olgunlaştığını ve bunun için harekete geçeceklerini gösteriyor. Yani bu karar ile kurtuluş savaşımız ile yırtıp attığımız Sevr'i yeniden gündeme getirmek ve hayalleri olan Büyük Ortadoğu Projesini (BOP) hayata geçirmek için AB-D emperyalistleri hep birlikte bundan sonra daha yoğun çalışmalar yapacaklar ve haritayı hayata geçirecekler.
ABD, kısaca “BOP” denilen “Büyük Ortadoğu Projesi” ile soygun-talan, işgal düzenini yeniden biçimlendirmeyi amaçlamaktadır. Bunu gerçekleştirebilmek içinde "dünyayı 1000 devletli" hale getirmek, hatta mümkünse "şehir devletleri"ne kadar, yani atomlarına kadar, ülkeleri parçalamak istemektedirlerBu projeye göre ABD’nin hedefi, Türkiye’nin de içinde yer aldığı, Fas’tan Basra Körfezi’ne, Afganistan’a kadar uzanan Ortadoğu coğrafyasındaki 25 devletin rejimini, sınırlarını ve haritalarını değiştirmektir.

Bu istek soyut bir talep olmaktan çıkmış, Afganistan, Irak ve Libya işgallerinden sonra da Suriye’ye saldırılarıyla ete kemiğe bürünmüştür.

Ve şu anda İspanya’yla birlikte Türkiye, bu projenin Eşbaşkanlığını yapmaktadır. Yani Tayyip Erdoğan’ın unvanları arasında bir de BOP Eş Başkanlığı vardır.

Bu projenin, dolayısıyla da Eş Başkanların (yani Tayyip Erdoğan’ın da) amacı, Türkiye özelinde ele alınınca, Türkiye’yi en az üç parçaya bölmektir. Kısa ve öz söyleyişle Sevr’i hortlatmak, Yeni Sevr’i hayata geçirmektir. Bu da bir yakıştırmaca, akıl yürütmeyle varılmış bir sonuç değildir. Bu amaç, Amerikan Ordu Dergisinde yayımlanan ve Ortadoğu’ya vermek istedikleri yeni biçimin sınırlarını gösteren haritayla açıkça ortaya konmuştur. Ve bu harita, NATO askeri kolejlerinde, seminerlerinde ders olarak işlenmektedir.

Emperyalistlerin Türkiye’yi bölmek, Yeni Sevr’i hayata geçirebilmek için uyguladıkları politikalarının en önde gelenlerinden biri, yeniden yaratılmak istenen “Ermeni Sorunu”dur. Bunun en önemli aracı da Türkiye’ye kabul ettirilmek istenen “Ermeni Soykırımı” tezidir. Emperyalistlerin Ermeni, Kürt ve Türk Halklarını yeni bir kan deryasına sürükleyecekleri bu oyununda, Ermeni Diasporası ve Yeni Burjuva Ermenistan Devleti gönüllü aktör olarak yerini almıştır. AB Emperyalistleri de arka arkaya parlamentolarından “Ermeni Soykırımı” kararları çıkarmaktadır. En son Almanya Parlamentosundan çıkar karar bunun en somut örneğidir. ABD ise bir yandan eyaletler düzeyinde işi götürürken (onlar aracılığıyla -şu ana kadar 36 eyaletin kabul ettiği- “Ermeni Soykırımı” kararları çıkarırken) diğer yandan bu tezi ikide bir tasarı olarak Temsilciler Meclisi’nin gündemine getirerek Türkiye’nin başında Demokles’in Kılıcı olarak sallamaktadır. 
Yani ABD-AB Emperyalistlerinin amaçları açıktır. Bu amaca hizmet etmezlerse bir gün bile iktidarda kalamayacaklarını bilen bizim satılmış yerli sermayemizin ve onların temsilcisi olan siyasilerimizin ve onların emrindeki satılmış medyamızın da amacı bellidir. Ve anlaşılabilir. Bu satılmışlar güruhuna karşı İkinci Kurtuluş Savaşı vermek bu yüzden en acil güncel sorundur. Bu satılmışlar cephesine karşı Yurtsever, Halksever, Antişovenist, Antifeodal, Antiemperyalist bir Cephe örmek kendisine aydınım, demokratım, sosyalistim diyen herkesin baş görevidir.
Yorumlar (1)
Firdes KUTLUK 4 ay önce
Ülkemiz üzerinde oynanan emperyalistlerin ve işbirlikçilerinin oyunlarını yazarınız çok güzel bir anlatım ile gözler önüne sermiş, bilgilerimizi tazeleyip aydınlattığı için yazarınızı kutluyorum kalemine sağlık
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@