Şemdinli'de Piyade Uzman Çavuşu Bankanın Önünde Başından Vurdular

Bölücü teröristler Hakkâri’nin Şemdinli’nin ilçesinde görevli olan Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’yı, sivil kıyafetlerle işlem yapmak için gittiği bankanın önünde, başından vurdular.

Haberler 28.07.2015, 15:13
Şemdinli'de Piyade Uzman Çavuşu Bankanın Önünde Başından Vurdular

ANKARA(ANKA) – Bölücü teröristler Hakkâri’nin Şemdinli’nin ilçesinde görevli olan Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya’yı, sivil kıyafetlerle işlem yapmak için gittiği bankanın önünde, başından vurdular.

TSK’nın konuya ilişkin açıklamasına göre bugün saat 11.30 sularında, Hakkâri Şemdinli’de bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığında görevli Piyade Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, sivil kıyafetli olarak banka işlemleri için gittiği bir bankanın önünde bölücü terör örgütü mensubu bir terörist tarafından silahla başından vuruldu.

Meydana gelen silahlı saldırıda ağır şekilde yaralanan kahraman Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya Hakkâri Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, saat 13.30’da şehit oldu.

TSK açıklamasında, “İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor; şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” denildi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@