Selfie yetmedi şimdi de çay keyfisi

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde selfi yüzünden meydana gelen ölümlü kaza da vatandaşları durduramadı.

Haberler 30.08.2016, 17:52
Selfie yetmedi şimdi de çay keyfisi
Özgür ALTUNCU -Akın ÇELİKTAŞ (DHA) Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde selfi yüzünden meydana gelen ölümlü kaza da vatandaşları durduramadı. Yüzlerce vatandaş, Kuzey Çevre yolunu kullanıp Yavuz Sultan Selim köprüsüne günlük turlar yapmayı sürdürüyor.

ÇEVİK KUVVET ÖNLEM ALDI

Köprü üzerinde araçların durdurup fotoğraf çeken vatandaşlara karşı yeni önlemler alındı. Köprü girişindeki elektronik tabelaya uyarı yazası yazıldı. Çevik Kuvvet polisleri köprü girişlerinde nöbet tutmaya başladı. Özel güvenlik görevlileri de duran araçlara müdahale etmek için nöbet tutmaya başladı. Köprünün işletmesini sağlayan şirket de üzerinde şerit uyarısı bulunan araçla köprü üzerinde devriye gezmeye başladı.

FOTOĞRAF ÇILGINLIĞI SÜRDÜ

Ancak bütün bu önlemler yeterince kar etmedi. Önceki günlere göre azalsa da köprü üzerinde duraklayan ve fotoğraf çektiren vatandaşlar oldu. Selfi çekimleri köprü üzerinden daha çok girişlerdeki emniyet şeritlerine kaydı. Bu yığılmalar da trafiği tehlikeye düşürmeye yetti. Ölümlü kazadan haberleri olmasına rağmen çoğu vatandaş ölümden korkmadıklarını söyleyerek, fotoğraf çektirmeyi sürdürdü. Aralarında yurt dışından ve uzak illerden gelen vatandaşların da olduğu büyük bir kalabalık emniyet şeritlerinde fotoğraf kuyruğu oluşturdu.

ÇAY KEYFİ YAPTILAR

Fotoğraf çekmenin yanında köprüye çay içmeye gelenler de vardı. Bir grup vatandaştan köprü girişinde, yol kenarında bariyerlerin arkasına geçerek oturup çay içti. Ve hepsi de bulundukları yerde çay içmenin ayrı bir keyif verdiğini söylediler.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@