Sel Bölgesinde 372 Personel Görev Yapıyor

AFAD Artvin’de 8 kişinin hayatını kaybettiği sel bölgesinde toplam 372 personelin görev yaptığını belirtti.

Haberler 25.08.2015, 11:41
Sel Bölgesinde 372 Personel Görev Yapıyor

ANKARA (ANKA) – AFAD Artvin’de 8 kişinin hayatını kaybettiği sel bölgesinde toplam 372 personelin görev yaptığını belirtti.

AFAD’dan yapılan açıklamada, Artvin’in Arhavi, Hopa ve Borçka ilçelerinde dün öğle saatlerinde başlayan aşırı yağışlar nedeniyle sel afeti ve heyelanlar meydana geldiği anımsatıldı. Sel bölgesinde 8 kişinin yaşamını yitirdiği, 1 kişinin kaybolduğu ve 19 kişinin yaralandığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“ AFAD tarafından görevlendirilen 46 AFAD arama kurtarma ekibi ve diğer kurum ve kuruluşlardan 326 kişi toplamda 372 personel görev yapmaktadır. Bölgede, Başbakanlık AFAD koordinasyonunda, tüm ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmaları devam ediyor. Doğu Karadeniz Bölgesinde meydana gelebilecek aşırı yağışlara karşı; Samsun, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Kars, Artvin, Trabzon ve Rize İl AFAD Müdürlükleri teyakkuz halindedir. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Artvin Hopa İlçesinde m2’ye 255 kg,  Borçka ilçesinde m2'ye 173 kg ve Arhavi ilçesinde m2'ye 142 yağış düşmüştür.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@