Şehitlikte gözyaşları sel oldu

SİVAS'ta Ramazan Bayramı öncesi Garnizon ve Polis Şehitliği'ni ziyaret eden şehit aileleri, yakınlarının mezarları başında gözyaşlarına boğuldu.

Haberler 04.07.2016, 14:06
Şehitlikte gözyaşları sel oldu
SİVAS'ta Ramazan Bayramı öncesi Garnizon ve Polis Şehitliği'ni ziyaret eden şehit aileleri, yakınlarının mezarları başında gözyaşlarına boğuldu.

Sivas Yukarı Tekke Mezarlığı'nda bayram arifesi nedeniyle ziyaretçi yoğunluğu görüldü. En çok ziyaret edilen yerler ise, şehitlikler oldu. Sabah saatlerinden itibaren Garnizon ve Polis Şehitliği'ne gelen aileler, burada Kuran-ı Kerim okuyarak dua etti. Şehitlerin mezarlarını temizleyerek su döken yakınları, burada duygulandı.

ŞEHİT EŞİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Geçen 15 Nisan'da Mardin'in Savur İlçesi'nde askeri araca yapılan bombalı saldırı sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Erdal Çetin'in eşi Arzu Çetin mezar başında gözyaşlarına boğuldu. Çocukları 16 yaşındaki Kaan ve 12 yaşındaki Eren ile diğer yakınları ile birlikte ziyarete gelen Çetin, uzun süre eşinin mezarı başında oturup fotoğrafını öperek adını okşadı. Şehit ağabeyinin mezarı başında ağıt yakan Tuğba Çetin ise mezarlıktaki şehit annesi Veziha Topal tarafından sakinleştirildi. Oğlu Fuat Topal'ı 1998 yılında Hakkari'de teröristlerle girilen çatışmada kaybeden anne Topal, şehidin kız kardeşine sabır dileyerek dua etmesini istedi.

"TÜRKİYE TERÖRE TESLİM OLMAYACAK"

Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından şehitliklerde Kuran okutularak mezarlara karanfil bırakıldı. Dernek başkanı Mustafa Hızal şehit ailelerine sabır dileyip birlik ve beraberlik mesajları vererek, şöyle dedi;
"Türkiye Cumhuriyeti devleti teröre teslim olmayacak. Türk milletinin birlik ve beraberliğini hiçbir zaman alt edemeyecekler. Bu terör belasını ülkemizden çıkarmak için verilen mücadele sonuna kadar devam ettirilmelidir. Bu milletin birlik ve beraberliğini, kardeşliğini, huzurunu, bölmek ve parçalamak isteyen, içeride ve dışarıda işbirlikçi hainlere karşı millet olarak eğilmeyeceğiz. Şehitlerimizin yokluğunu ve acısını her bayram olduğu gibi bugünde hissediyoruz. Bayramlar bizler için hüzün ve gözyaşı demek ama ne kadar acı da olsa şehitlerimizin gururu bizlere güç ve sabır vermektedir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@