Şehitlerin terfisi devam edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehitlerimiz, denklerinin alabileceği terfi neyse o terfiyi gıyabında almaya devam edecek

Haberler 25.04.2016, 12:48
Şehitlerin terfisi devam edecek

ERDOĞAN 23 NİSAN NEDENİYLE ÇOCUKLARI KÜLİYE'DE AĞIRLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi MGK toplantı salonunda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki çocukları kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salondaki çocuklardan çok azının Çanakkale'yi ziyaret ettiğini öğrenmesi üzerine, Bakan Avcı'ya "Bu yıl bitmeden Çanakkale'ye götürelim" dedi. Erdoğan'a, Necip Can Köroğlu ismindeki öğrenci, "Ülkemizde terör olayları oluyor, terörü bitirmek için ne gibi şeyler yapmaya çalışıyorsunuz?" diye sordu ve sorusunun ardından ağlamaya başladı. Erdoğan şu yanıtı verdi: "Bizim şehidimizin kanı yerde kalamaz, kalmayacak. Onun için de bu mücadelenin devamı gerekiyor. Şehitlerimizin aileleri ve çocukları bize emanettir. Hatta gerek asker gerek polis şehitlerimiz,denklerinin alabileceği terfiler neyse o terfileri de gıyabında almaya devam edecek. Eğer albaylığa kadar çıkacaksa, yine çıkacaktır, yine bu terfisini alacaktır, tüm özlük haklarıyla beraber. Yani hiçbirinin kıdemi asla kaybolmayacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan koltuğunu, Sincan Hacı Bektaş-ı Veli Ortaokulu öğrencisi 11 yaşındaki Başak Tahan'a bıraktı.

 

ÇOCUKLARA KÜLLİYE'Yİ GEZDİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, çocuklara Külliye'yi gezdirdi. Beraberindeki çocuklarla önce makamına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burası Tayyip Erdoğan'ın yeri değil, burası milletin yeri" dedi. Çocuklara Külliye'nin kütüphanesini de gezdiren Erdoğan, çocuklara Mehmet Akif Ersoy'un "Zulmü alkışlayamam" şiirini okudu. Daha sonra oyun alanına geçen Erdoğan çocuklarla mini sahada futbol oynadı ve ardından da çocuklar için yapılan dünya şeklindeki pastanın yapımına yardımcı oldu.


ERDOĞAN ÇOCUKLARA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİ'Nİ GEZDİRDİ

Necip Can Köroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soru sorarken ağladı. Çocukların arasında 2015'te şehit olan Başkomiser Ahmet Çamur'un kızları Ayşe, Zeynep ve Elif de vardı.

SABAH

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@