Şehitler için verilen mevlit yemeğinde 300 metrelik kuyruk

MARDİN'de şehit olan polis ve askerler için cuma namazı öncesi camilerde mevlit okundu. Namazdan sonra ise biraraya gelen gruplar, polis tarafından Hz. Ebubekir Camisi'nin avlusunda verilen mevlit yemeğine katıldı. Mardinliler, mevlit için yaklaşık...

Haberler 06.05.2016, 17:23
Şehitler için verilen mevlit yemeğinde 300 metrelik kuyruk
MARDİN'de şehit olan polis ve askerler için cuma namazı öncesi camilerde mevlit okundu. Namazdan sonra ise biraraya gelen gruplar, polis tarafından Hz. Ebubekir Camisi'nin avlusunda verilen mevlit yemeğine katıldı. Mardinliler, mevlit için yaklaşık 300 metrelik bir kuyruk oluşturdu.

Nusaybin'de devam eden operasyonlarda şehit olan 55 güvenlik görevlisi ve diğer ilçelerde şehit olan polis ve askerler için Hz. Ebubekir Cami'sinde polis tarafından yemekli bir mevlit verildi. Mevlit yemeğine katılan Vali Ömer Faruk Koçak, buradaki polislerle bir süre sohbet etti. Yemekte vatandaşlara yöresel kuzu kavurması ikram edilirken, yaklaşık 300 metre kuyruk oluşturan vatandaşlardan Ahmet Baran, "Kuyruk uzun olsa da, mevlit yemeği olduğu için polislerimize rahmet okumak ve dua etmek için ben de yemeden gitmeyeyim dedim. Allah emeği geçenlerden razı olsun" dedi.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı mevlit yemeği için bir ton et, 2 ton pirinç, 500 litre ayran ve bin ekmek kullanıldığı öğrenildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@