Şehit yürüşünde tehlikeli gerginlik

TÜRKİYE'nin çeşitli illerinde güvenlik güçlerine yönelik artan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla İzmit'te toplanan kalabalık, 'Şehide Saygı, Teröre Lanet' yürüyüşü düzenledi.

Haberler 23.08.2015, 23:12
Şehit yürüşünde tehlikeli gerginlik

(DHA)- TÜRKİYE'nin çeşitli illerinde güvenlik güçlerine yönelik artan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla İzmit'te toplanan kalabalık, 'Şehide Saygı, Teröre Lanet' yürüyüşü düzenledi. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen topluluktan bazıları HDP İl binasına taş, sopa ve pet şişe fırlattı. 

Merkez Bankası önünde toplanan siyasi parti, dernek ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile vatandaşlardan oluşan yaklaşık 5 bin kişi, saat 18.00'de ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Sabri Yalım Parkı'na yürüyün topluluk, sık sık 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" şeklinde sloganlar atarak terörü lanetledi. Gruptan bazı kişiler HDP Kocaeli İl Başkanlığı binasına taş, sopa ve pet şişeler fırlattı. 

HDP binası önünde polisin geniş güvenlik önlemi almasına rağmen bazı vatandaşlar HDP binasında asılı parti bayraklarını indirmek istedi. Polis ile vatandaşlar arasında kısa süreli arbede yaşandı. Gurup içersinde bazı vatandaşlar ellerinde sopalar ile HDP binasının bulunduğu kata çıkarak sopayla camlarını kırıp parti bayraklarını sökmeye çalıştı. Topluluk bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@