Şehit Volkan Külekçi'nin kardeşinden 7 yaşındaki şehit kızına: Bak yavrum aslan gibi baban geliyor, selam ver

FIRAT Kalkanı Harekatı kapsamında yürütülen El Bab operasyonunda yaralanan ve tedavi gördüğü Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde şehit olan Piyade Kıdemli Başçavuş 35 yaşındaki Volkan Külekçi, Ankara’da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Haberler 17.12.2016, 17:27
Şehit Volkan Külekçi'nin kardeşinden 7 yaşındaki şehit kızına: Bak yavrum aslan gibi baban geliyor, selam ver

Ümit KOZAN-Özkan ARSLAN  - FIRAT Kalkanı Harekatı kapsamında yürütülen El Bab operasyonunda yaralanan ve tedavi gördüğü Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde şehit olan Piyade Kıdemli Başçavuş 35 yaşındaki Volkan Külekçi, Ankara’da düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin kardeşi Hakan Külekçi, ağabeyinin naaşı gelirken, kucağında kendisine sarılan şehidin kızı 7 yaşındaki yeğeni Cansu’ya "Bak yavrum, aslan gibi baban geliyor, selam ver" demesi yürekleri dağladı.

Şehit Kıdemli Başçavuş Volkan Külekçi, için Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde tören düzenlendi. İkindi namazı sonrası yapılan cenaze töreninde şehidin babası Haşmet, annesi Rabiye, erkek kardeşi Hakan, eşi Sibel ve kızı 7 yaşındaki Cansu hazır bulunurken, şehidin 2,5 yaşındaki kızı Elif Su, törene getirilmedi.

Törene Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar, milletvekilleri, polis ve askerlerle şehidin yakınları katıldı.


Cenaze namazı sonrası şehidin kardeşi Hakan ve babası Haşmet, şehit Başçavuş Külekçi'nin Türk bayrağına sarılı naaşına sarılarak, gözyaşı döktü.

Askerlerin omuzlarında top aramasına konulan şehidin naaşına yakınları sarılmak isterken, askeri görevliler, tören gereği buna engel olmak istedi ve bir yakını bu sırada baygınlık geçirdi.

Şehidin annesi oğlunun naaşının arkasından tekerlekli sandalye ile götürüldü. Şehidin top arabasına konularak, götürülen naaşını gören kardeşi Hakan Külekçi'nin şehidin kızı 7 yaşındaki Cansu’ya sarılarak, söylediği "Bak yavrum, aslan gibi baban geliyor, selam ver" sözleri törene katılanların yüreklerini dağladı. Şehit yakınları, cenaze aracının ardından naaşa dokunmak için aracın arkasından koştu. Şehit Kıdemli Başçavuş Volkan Külekçi, Ankara'daki Cebeci Şehitliği'nde toprağa verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@