Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk'ü,Giresun’da 10 bin kişi uğurladı

DİYARBAKIR’ın Hani İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk, memleketi Giresun’un Espiye İlçesi'nde...

Haberler 13.04.2016, 15:10
Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk'ü,Giresun’da 10 bin kişi uğurladı
DİYARBAKIR’ın Hani İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk, memleketi Giresun’un Espiye İlçesi'nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı bir törenle toprağa verildi. Şehidin annesi Döndü ve kız kardeşi Büşra Cartürk ile sözlüsü Aylin Şensöz tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

Espiye Devlet Hastanesi morgunda bekletilen şehit Sezgin Burak Cantürk’ün cenazesi öğle saatlerinde alınarak Ulu Cami önüne getirildi. Şehidin nişanlısı Aylin Şensöz, annesi Döndü ve kız kardeşi Büşra Cantürk, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Döndü Cantürk oğlunun fotoğrafını öperken, sözlüsü Aylin Şensöz de üzerinde ikisinin fotoğrafı olan yastıkla birlikte tabuta sarıldı. Uzun süre gözyaşı döken ve ağıtlar yakan Aylin Şensöz görevli askerler tarafından güçlükle sakinleştirildi. Şehit babası Ali Cantürk ise metanetli durdu.

Cenazeye katılan Vali Hasan Karahan ile Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru aileye başsağlığı diledi, şehidin sözlüsü Aylin Şensöz ile de bir süre konuşarak teskin etmeye çalıştı.

BURAK'IM TİŞÖRTLERİ GİYDİLER 

Cenaze törenine Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Ak Parti Giresun Milletvekilleri Sabri Öztürk, Cemal Öztürk, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, askerler ve 10 bine yakın vatandaş katıldı. Cenazeye şehidin yakınları başta olmak üzere bir çok kişi üzerinde uzman çavuşun resmi basılı Burak'ım yazılı tişörtler giydi.
İl Müftüsü Muhittin Oral’ın öğlen namazının ardından kıldırdığı cenaze namazından sonra şehit Cantürk, Kaşdibi köyündeki aile mezarlığında toprağa verildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@