Şehit uzman çavuş Kerim Örtücü'nün annesi: Ağlamayacağım, kimseyi sevindirmeyeceğim kuzum

HAKKARİ'de bombalı saldırıda şehit olan uzman çavuş Kerim Örtücü'nün cenazesi memleketi Ordu'nun Ünye İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Haberler 26.06.2016, 14:59
Şehit uzman çavuş Kerim Örtücü'nün annesi: Ağlamayacağım, kimseyi sevindirmeyeceğim kuzum
HAKKARİ'de bombalı saldırıda şehit olan uzman çavuş Kerim Örtücü'nün cenazesi memleketi Ordu'nun Ünye İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit annesi 48 yaşındaki Maide Örtücü, "Kerim'im ağlamayacağım oğlum. Kimseyi sevindirmeyeceğim kuzum. Bin tane Kerimler var oğlum senin yerine" dedi.

Hakkari- Çukurca karayolunda güvenlik güçlerinin geçişi esnasında el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 4 askerden jandarma uzman çavuş Kerim Örtücü'nün cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'ndaki DNA tespitinin ardından memleketi Ordu'nun Ünye İlçesi'ne götürülmek üzere askeri uçakla Samsun-Çarşamba Havalimanı'na getirildi. Buradaki karşılama törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, şehidin babası Ahmet Örtücü, annesi Maide Örtücü, kardeşleri Sefa ve Yavuz Selim Örtücü ile şehidin yakınları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

Henüz 4 ay önce göreve başlayan şehit uzman çavuş  Kerim Örtücü'nen kardeşleri Sefa ve Yavuz Selim Örtücü arkadaşlarının kollarında güçlükle ayakta dururken, anne Maide Örtücü ise her iki oğlunu "Ağlamayın. Kimseyi sevindirmeyin. Ben dayanıyorum siz de dayanın" diye uyardı. Şehit annesi Maide Örtücü büyük bir metanet içinde, "Kerim'im ağlamayacağım oğlum. Kimseyi sevindirmeyeceğim kuzum. Bin tane Kerimler var oğlum senin yerine" diye ekledi.

Askeri uçaktan askerlerin indirdiği şehit uzman çavuş Kerim Örtücü'nün bayrağa sarılı tabutu bir süre omuzlarda taşındı. Buradaki törenden sonra şehit uzman çavuş Örtücü'nün cenazesi kara yoluyla Ordu'nun Ünye İlçesi'ne götürülerek toprağa verildi.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@