Şehit uzman çavuş Kerem Üye törenle memleketi Afyonkarahisar'a uğurlandı

Karlıova İlçesi Cehennem Ormanları Mevkii’nde sürdürülen Şehit Binbaşı Turgay Çelik-2 Operasyonu'nda birbirine bağlı olduğu değerlendirilen 3 el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi...

Haberler 24.08.2016, 16:46
Şehit uzman çavuş Kerem Üye törenle memleketi Afyonkarahisar'a uğurlandı
ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ TÖRENLE UĞURLANDI

Karlıova İlçesi Cehennem Ormanları Mevkii’nde sürdürülen Şehit Binbaşı Turgay Çelik-2 Operasyonu'nda birbirine bağlı olduğu değerlendirilen 3 el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan uzman çavuş 26 yaşındaki Kerem Üye, Bingöl Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından memleketi Afyonkarahisar'a uğurlandı.

Hava alanında düzenlenen törene Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Bingöl Emniyet Müdürü Süleyman Polat, Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, şehit yakınları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Şehit Kerem Üye’nin özgeçmişinin okunması ile başlayan törende konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’nin çok yönlü terör saldırıları ile karşı karşıya olduğunu belirterek, "Farklı isimler altında farklı gerekçeler öne sürerek aslında aynı amaç için hareket eden aynı odaklar tarafından yönlendirilen terör örgütleri ile mücadele ediyoruz. İnşallah hepsinin de hakkından geleceğiz. Bu ülke güçlü bir ülkedir ve bunların karşısında hiçbir zaman boyun eğmeyeceğiz. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkacağız. Bu ülke şehitlerimiz sayesinde ayaktadır" dedi.

ŞEHİT EŞİ: SEN TABUTLARA NASIL SIĞDIN AŞKIM

Törende gözyaşlarına hakim olamayan şehidin eşi Seher Üye'nin yaktığı ağıtlar, söylediği sözler, tören alanında duygulu anların yaşattı. Seher Üye, "Benim kocam tabuta sığmaz. Böyle mi görecektim ben seni? Sen tabutlara nasıl sığdın aşkım? Seni böyle mi karşılayacaktım? Terler orda benim kocam. Sıkışır orada" dedi.

Acıya dayanamayarak fenalaşan şehit eşi Seher Üye'ye, tören alanında bulunan sağlık ekipleri müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı.

Yapılan konuşmalar ve okunan dualardan sonra şehit uzman çavuş Kerem Üye'nin cenazesi defnedilmek üzere memleketi Afyonkarahisar'a uğurlandı. 3 yıllık uzman çavuş olan ve 2 yıldır Bingöl’de görev yapan şehit Kerem Üye, 1 yıl önce Seher Üye ile hayatını birleştirmişti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@