Şehit Uzman Çavuş Behçet Avcı, Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi

BİNGÖL'ün Genç İlçesi kırsalında dün akşam PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 25 yaşındaki Behçet Avcı, memleketi Batman'ın Kozluk İlçesi'ne bağlı Yukarı Alıçlı Köyü'nde gözyaşları ve Kürtçe...

Haberler 01.07.2016, 18:00
Şehit Uzman Çavuş Behçet Avcı, Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi
BİNGÖL'ün Genç İlçesi kırsalında dün akşam PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman çavuş 25 yaşındaki Behçet Avcı, memleketi Batman'ın Kozluk İlçesi'ne bağlı Yukarı Alıçlı Köyü'nde gözyaşları ve Kürtçe ağıtlar arasında toprağa verildi.

Bingöl'ün Genç ile Diyarbakır'ın Lice ilçeleri arasında bulunan Sağgöze Köyü kırsal kesiminde dün akşam saatlerinde teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş Yunus Aktaş ile birlikte şehit olan Uzman Çavuş Behçet Avcı, memleketi Batman'ın Kozluk İlçesi'ne bağlı Yukarı Alıçlı Köyü'nde son yolculuğuna, Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları ile uğurlandı.

Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde uzman çavuş olarak görev yaparken geçici görevle Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde devam eden operasyona katılan Uzman Çavuş Behçet Avcı için doğum yeri olan Kozluk İlçesi'ne bağlı Yukarı Alıçlı Köyü'nde cenaze töreni Vali Ahmet Deniz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Topuz, Batman Emniyet Müdürü Necati Denizci ve askeri erkan ile şehidin ailesi ve köylüler katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Albay Topuz, "Vatan topraklarını karış, karış kanlarıyla sulayan şehitlerimiz, aslında aramızdan hiç ayrılmadılar. Onlar daima milletimizin kalbinde yaşayacak. Hatıraları ve ruhları her an bizlerle olacak" dedi.

Şehit Uzman Çavuş Behcet Avcı'nın eşi iki çocuk annesi Şerife Avcı, cenaze töreninde şehit eşinin tabutuna sarılarak, Kürtçe ağıtlar yaktı. Gözü yaşlı şehit eşi Şerife Avcı'yı kadın komutan teselli ederken, Batman Valisi Ahmet Deniz de, cenaze töreninde gözyaşı döken uzman çavuşun babası Mehmet Avcı'yı teselli etmeye çalıştı. Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'ın okuduğu dualardan sonra şehit Uzman Çavuş Behçet Avcı, daha sonra köy mezarlığında toprağa verildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@