Şehit Teğmen'i 15 Bin Kişi Uğutrladı

15 BİN KİŞİ UĞURLADI

Haberler 12.11.2015, 15:04
Şehit Teğmen'i 15 Bin Kişi Uğutrladı
15 BİN KİŞİ UĞURLADI

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde sürdürülen operasyonda şehit düşen Jandarma Teğmen  Altuğ Pek'in cenazesi, helallik alınmasının ardından Kurşunlu Camisi'ne getirildi. Yaklaşık 15 bin kişi, şehidi uğurlamak için caminin içi, çevresi ve yakınındaki Atatürk Meydanı'nı doldurdu. Evlerin pencereleri, balkonları ve çatılarının da dolduğu görüldü. Şehidin babası Mehmet Pek, annesi Fatma Pek ve kız kardeşi Aliye Pek ile erkek kardeşleri Ali Pek ve Alper Pek törenden yarım saat önce camiye geldi. Gözyaşını tutamayan kız kardeş Aliye Pek ile baba Mehmet Pek'in ayakta durmakta güçlük çektiği, subayların kollarında güçlükle ilerleyebildiği görüldü.

TERÖRE LANET OKUNDU

Cenaze törenine katılanlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla teröre lanet yağdırdı. 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK' ve 'Şehidim hakkını helal et bize' sloganları atıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Nurettin Demir ve Ömer Süha Aldan, AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, çeşitli partilerin temsilcileri ile askerlerde cenazeye katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasi parti başkanları şehit cenazesine çelenk gönderdi.

'ACI DAYANILACAK GİBİ DEĞİL'

Törene katılan Aksaz Grup Komutanlığı, Muğla İl Jandarma Komutanlığı ve Milas Hava Meydan Komutanlığı'nda görevli subaylar; baba Mehmet Pek ile ailesine başsağlığı diledi. Baba Mehmet Pek cevaben "Komutanım vatan sağ olsun. Bu evlat benim de bu vatanımızın da evladı. Ama acı dayanılacak gibi değil, sizler sağolun" dedi.

BİNAYA DEV PANKART ASILDI

MHP Menteşe İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu binaya Şehit Teğmen Pek'in fotoğrafının üzerinde bulunduğu "Şehidim anam dedin babam dedin atam dedin bayrağa, hem al bayrak oldun hem de bayrakta al" yazılı dev pankart asıldı.

Cenaze öncesi şehidin aile fertlerinin, Türk bayrağına sarılı tabutun önüne konulan Altuğ Pek'in fotoğrafına sessizce uzun uzun baktığı görüldü. Kurşunlu Camisi'nde öğlende kılınan cenaze namazı sonrası şehit Pek, alkışlar eşliğinde Yeni Şehir Mezarlığı'nda bulunan Muğla Şehitliği'nde toprağa verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@