Şehit polisi, her şeyden habersiz 3 yaşındaki oğlu karşıladı

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde 18 gün önce PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu başından yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nde şehit...

Haberler 19.04.2016, 15:17
Şehit polisi, her şeyden habersiz 3 yaşındaki oğlu karşıladı
MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde 18 gün önce PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu başından yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nde şehit düşen özel harekat polisi Hakan Yurtoğlu'nun cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Sivas'a getirildi. Şehidi havaalanında 3 yaşındaki oğlu Muhammed Taha her şeyden habersiz karşıladı.

1 Nisan günü Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu başından yaralanan evli 2 çocuk babası Özel Harekat Polisi 26 yaşındaki Hakan Yurtoğlu, 17 gün tedavi gördüğü GATA'da dün saat 18.50 sıralarında şehit oldu. Mustafa ve Şemsi Yurtoğlu çiftinin 6 çocuğundan 3'üncüsü olan ve Erzurum'da görev yaparken geçici görevle Mardin'e gittiği belirtilen özel harekat polisi Yurtoğlu'nun cenazesi Ankara'dan askeri uçak ile öğlen saatlerinde Sivas Nuri Demirağ Havaalanı'na getirildi. Havaalanı'nda cenazeyi Sivas Valisi Alim Barut, 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır, Belediye Başkanı Sami Aydın, Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, mesai arkadaşları ile yakınları karşıladı.

HER ŞEYDEN HABERSİZ BABASINI KARŞILADI

Cenazeyle aynı uçakta şehidin anne ve babası ile eşi ve kardeşleri de geldi. Şehidin 2 çocuğundan büyük oğlu Muhammed Taha yakınlarının kucağında olan bitenden habersiz babasının cenazesinin indirilişini izledi. Şehidin 1 yaşındaki diğer oğlu Yusuf Emin ise alana getirilmedi. Gözyaşı dökerek çocuğuna sarılan şehidin eşi Ayşe Yurtoğlu ile annesi Şemsi Yurtoğlu'nu yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

ANNESİ AĞIT YAKTI

Havaalanında yakınlarının teskin etmekte zorlandığı anne Şemsi Yurtoğlu, "Yavrum, Hakanım, niye gelmiyorsun" diyerek ağıtlar yaktı. Aile yakınlarından Tufan Şen ise Türk Bayrağı açarak, "Bu işkence bitsin artık. Bitsin lütfen, bitirelim artık. Allah rızası için bitsin. Bir damla şehit kanını dünyaya değişmem. Türk ordusunun, Türk askerinin, emniyet teşkilatının bir damla kanına değişmem dünyayı" diye bağırdı.

Cenaze aracına konulan şehit polis Hakan Yurtoğlu'nun cenazesi konvoy eşliğinde Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Cenaze ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@