Şehit polis Harun Maytalman’ı 5 bin kişi uğurladı

ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi'nde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne dün sabah PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen intihar saldırısında şehit olan 11 polisten evli ve 1 çocuk...

Haberler 27.08.2016, 14:20
Şehit polis Harun Maytalman’ı 5 bin kişi uğurladı
Nedim KOVAN- Yavuz ŞEN/KABATAŞ (DHA) ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi'nde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne dün sabah PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen intihar saldırısında şehit olan 11 polisten evli ve 1 çocuk babası 27 yaşındaki Harun Maytalman, memleketi Ordu’nun Kabataş İlçesi’nde 5 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Henüz 3 yıllık polis olan ve 2 yaşındaki oğlu Berkay'ın doğum gününde şehit düşen şehit polis Harun Maytalman için Belediye Meydanı’ndaki Merkez Camii'nde tören düzenlendi. Törene, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Garnizon Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Emniyet Müdürü Caner Tayfur, daire müdürleri, askeri erkan ve polisler ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Şehidin eşi 27 yaşındaki Neşe Maytalman, annesi 47 yaşındaki Sevgi ve babası 49 yaşındaki Cemal Maytalman, törende güçlükle ayakta durabildi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi’nde görevliyken bir hafta önce şark tayini çıkan ve bir hafta önce gidip göreve başladığı Cizre'de şehit olan polis Harun Maytalman’ın dün doğum günü olan oğlu Berkay da tören alına getirildi. Şehit eşi Neşe Maytalman, "Şehitliğinin başım üstünde yeri var. Şehitliği namusumdur, ölene kadar taşıyacağım. Şehit olduğu gün oğlumun doğum günüydü. Allah’ın takdiri, gerçekten çok acı verici, o günde olması. Sabredeceğim, metanetli olacağım" dedi. Eşinin yeni görev yeri Şırnak'a taşınma hazırlığı yaparken şehit olduğu haberini aldığını anlatan Neşe Maytalman, "Bende gidecektim, olayın olduğu gün Samsun’da evde halıları toplamıştım halıcıya götürmüştüm. Kapımda polisler gördüm haber vermeye gelmişler öyle öğrendim. Vatan sağ olsun" diye konuştu.

Beş çocuğundan polis olan Harun'u şehit veren Cemal Maytalman da oğlunun daha önce de tehlike atlattığı anlattı. Cemal Maytalman, "Samsun’dan yeni göreve gitmişti. Torunumun dün doğum günüydü. Böyle bir tehlikeden yine atlatmıştı, kurtulmuştu. En son burada bir ay önce görüştüm. Sonra telefonla görüştük. 'Buralar rahat canını sıkma' diyordu. Sabah saat 7’de görev devrediyordu olay meydana gelmiş. Gece nöbet tutuyordu" dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından şehit Harun Maytalman'ın cenazesi Beylerli Mahallesi'nde bulunan mezarlıkta aile kabristanlığında toprağa defnedildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@