Şehit polis Elvan Özbay'ın cenazesi köyünde toprağa verildi

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit düşen özel harekat polisi Elvan Özbay'ın cenazesi Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim...

Haberler 19.08.2016, 18:34
Şehit polis Elvan Özbay'ın cenazesi köyünde toprağa verildi
KÖYÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit düşen özel harekat polisi Elvan Özbay'ın cenazesi Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak toprağa verilmek üzere Kütahya'nın Altıntaş İlçesine bağlı Gecek Köyü'ne götürüldü.

Şehidin bayrağa sarılı tabutu ilk olarak baba evinin önüne getirildi. Burada dua okundu. Baba Ahmet İrfan Özbay, şehit oğlu ile 10 gün önce telefonla konuştuğunu ve emekli olmasını istediğini söyleyerek şöyle dedi:
"Ben 10 gün önce telefonda oğluma bırak şu işi dedim. Emekliliğin geldi bırak artık dedim. 'Baba arkadaşlar devam et diyor' dedi. Baktım kalmak istiyor daha, üzerine varmadım. Varmadım da o günden beri yüreğim cız cız ediyor. İçime doğdu da bırak dedim. Çocuklarını buraya gönderiyordu, hanımını buraya gönderiyordu, kendi orada kalıyordu. 10 gün önce çocuklarını bıraktı kendi oraya gitti. 8-10 gün olmadı bu olay oldu. İki oğlum iki torunum var. Artık onlarla vakit geçireceğim."

3 BİN KİŞİ KATILDI

Şehidin cenazesi daha sonra köy camisinin yanındaki meydana getirilip, eceliyle vefat eden Ayşe Gönen adlı kadının tabutunun yanına konuldu. Buradaki törene Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ak Parti Milletvekili İshak Gazel, Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, şehidin babası Ahmet İrfan Özbay, oğulları Emirhan ve Ahmethan Özbay, yakınları ile birlikte yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehit polis Elvan Özbay köy mezarlığına götürülerek gözyaşları içinde toprağa verildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@