Şehit polis Elvan Özbay'ın babası: 2 torunumu da polis yapacağım

Şehit oğlumun iki oğlu var. İki torunumu da bu vatan için polis yapacağım...

Haberler 19.08.2016, 15:12
Şehit polis Elvan Özbay'ın babası: 2 torunumu da polis yapacağım
ELAZIĞ Emniyet Müdürlüğü'ne PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit düşen özel harekat polisi Elvan Özbay'ın babası Ahmet İrfan Özbay, polis olan 2 oğlundan birinin şehit olduğunu, diğerinin de 10 yıl önce rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybettiğini söyleyerek, "Şehit oğlumun iki oğlu var. İki torunumu da bu vatan için polis yapacağım" dedi.

Bombalı saldırıda şehit olan 3 polis memurundan 46 yaşındaki Elvan Özbay'ın Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, öğle saatlerinde askeri uçakla Elazığ'dan Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı'na getirildi. Askeri uçaktan ilk olarak şehidin eşi Neval Özbay, oğulları 21 yaşındaki Emirhan ve 16 yaşındaki Ahmethan indi.

Şehidin cenazesini Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Emniyet Müdürü Hasan Çevik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, şehidin babası Ahmet İrfan Özbay ile yakınları karşıladı.

Baba Ahmet İrfan Özbay, polis olan iki oğlundan Necati Özbay'ı 10 yıl kadar önce görev yaptığı Eskişehir'de geçirdiği rahatsızlık sonucunda kaybettiğini, diğer oğlu Elvan Özbay'ın da Elazığ'da şehit düştüğünü belirterek "İki oğlum da polisti, ikisini de kaybettim. Şehit oğlumun da iki oğlu var, iki torunumu da bu vatan için polis yapacağım" diye konuştu.

Şehidin cenazesi daha sonra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Şehit Elvan Özbay'ın cenazesi ikindi namazının ardından Kütahya'nın Altıntaş İlçesine bağlı Gecek Köyü'nde toprağa verilecek.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@