Şehit Polis Cengiz Erdur Elazığ'da Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

DİYARBAKIR merkez Sur ilçesinde dün PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan polis memurlarından Cengiz Erdur'un cenazesi getirildiği memleketi Elazığ'da, önce helallik alınması için kardeşi Adem Erdur'un evine götürüldü, daha sonra camide kılınan namazdan sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.

Haberler 29.11.2015, 16:11
Şehit Polis Cengiz Erdur Elazığ'da Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

(DHA)- DİYARBAKIR merkez Sur ilçesinde dün PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan polis memurlarından Cengiz Erdur'un cenazesi getirildiği memleketi Elazığ'da, önce helallik alınması için kardeşi Adem Erdur'un evine götürüldü, daha sonra camide kılınan namazdan sonra gözyaşları arasında toprağa verildi.

Diyarbakır'da yapılan uğurlama töreninden sonra 47 yaşındaki şehit polis Cengiz Erdur'un cenazesi memleketi Elazığ'a getirildi. Şehit polisin cenazesi helallik alınması için Abdullah Paşa Mahallesinde bulunan, infaz koruma memuru olan kardeşi Adem Erdur'un evine getirildi. Şehidin eşi Melek Erdur, helallik alındığı sırada gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi ardından Mevlana Camisine götürüldü. Mevlana Camisinde düzenlenen törene Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Ak Parti ve CHP'li Milletvekilleri, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Elazığ müftüsü Peyami Güngör'ün kıldırdığı cenaze namazı sırasında şehidin yakınları ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü.


Törene katılan protokol üyeleri Şehit polis memurunun kardeşi Adem Erdur'a taziye dileklerinde bulunurken, kılınan cenaze namazının ardından şehit polis memurun cenazesi Asri mezarlıkta toprağa verildi.

Şehit polisin memuru Cengiz Erdur'un babası Sırrı Erdur'un 2007 yılında vefat ettiği ve üç kardeşinin de öldüğü, cenaze törenine katılan annesi Ayşe Erdur'un da Ergani'de yaşadığı öğrenildi. Şehit Cengiz Erdur'un Arzu ve Eren adında iki çocuğu bulunuyor.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@