Şehit Polis Burak Zor İçin Yer Gök Ağladı

IĞDIR’da şehit olan polis memuru 29 yaşındaki 1 çocuk babası Burak Zor'un cenazesi bugün memleketi Samsun'a getirildi.

Haberler 09.09.2015, 10:14
Şehit Polis Burak Zor İçin Yer Gök Ağladı
(DHA) - IĞDIR’da şehit olan polis memuru 29 yaşındaki 1 çocuk babası Burak Zor'un cenazesi bugün memleketi Samsun'a getirildi. Havalimanında sağanak yağmur altında törenle karşılanan şehit için ailesi ve yakınları gözyaşı döktü.

Iğdır'ın Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin, Aralık İlçesi'ne bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin yola daha önceden döşedikleri yaklaşık 1 ton bombayı uzaktan kumanda ile patlatması sonucu şehit düşen 13 polisten biri olan Burak Zor'un cenazesi memleketi Samsun’a getirildi. Askeri uçakla saat 06.15’de Samsun Çarşamba Havalimanı’na getirilen Şehit Zor’un cenazesini burada mülki ve askeri erkan, şehidin ailesi ve yakınları karşıladı.

Şehidin eşi Cansu ve 1.5 yaşındaki oğlu Eymen de aynı uçakla havalimanına geldi. Şehidin eşi ve oğlunu yakınları karşıladı. Şehit eşi uçaktan indikten sonra fenalık geçirdi. Şehit oğlunu ise bir yakını kucağında taşıdı.

Şehit Zor’un tabutunun indirilmesi için uçağın kargo kısmının kapısının açılmasının ardından alanda bulunan ağabeyi Ercan Zor koşarak uçağa gitti. İçeri giren şehit ağabeyi kardeşinin tabutuna sarıldı. Şehit Burak Zor’un tabutu daha sonra tören mangası tarafından omuzda taşınarak cenaze aracına konuldu.

Şehit annesi Arzu ve babası Zikri Zor da tören sırasında gözyaşlarına boğuldu. Şehit babası Zikri Zor, tören mangasının taşıdığı oğlunun fotoğrafını öpüp 'Ah yavrum. Yaktın beni yavrum' diyerek gözyaşı döktü.

Sağanak yağmur altında düzenlenen tören sonrasında Burak Zor'un cenazesi konvoy eşliğinde Kıranköy Mezarlığı gasilhanesine götürüldü. Şehit Zor’un cenazesinin bugün öğleyin Büyük Cami’de kılınacak cenaze namazı sonrasında Kıranköy Mezarlığı’ndaki şehitlikte defnedileceği belirtildi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@