Şehit özel harekat polisi Serkan Talan Hatay'da 5 bin kişi tarafından uğurladı

DİYARBAKIR'da PKK'lı teröristlerin yol kenarına bıraktıkları bomba yüklü otomobilin polis servis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit olan 7 polisten biri olan 36 yaşındaki Serkan...

Haberler 01.04.2016, 17:47
Şehit özel harekat polisi Serkan Talan Hatay'da 5 bin kişi tarafından uğurladı
DİYARBAKIR'da PKK'lı teröristlerin yol kenarına bıraktıkları bomba yüklü otomobilin polis servis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatması sonucu şehit olan 7 polisten biri olan 36 yaşındaki Serkan Talan, memleketi Hatay'da yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenin ardından toprağa verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü kadrosunda çalışırken kısa süre önce geçici görevle gönderildiği Diyarbakır'da şehit olan 1 çocuk babası Özel Harekat polis memuru Serkan Talan'ın cenazesi Hatay Havaalanı'ndan alınarak konvoyla merkez Antakya İlçesi Kanatlı Mahallesi'ndeki baba evine getirildi.

Babasını yıllar önce kaybeden şehidin cenazesinin eve gelmesiyle birlikte annesi Halide Talan ile kardeşi Mustafa ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Zonguldak'ta görev yapan öğretmen eşi Serap Talan güçlükle ayakta dururken, şehidin cenazesi burada yapılan duaların ardından Antakya Mezarlık Kompleksi'ne götürüldü. Törene Hatay Vali Vekili Orhan Mardinli, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan, şehidin ailesi ve yakınları ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından polisler tarafından bir süre omuzlarda taşınan şehidin cenazesi daha sonra cenaze aracına konuldu. Aracın arkasından yürüyen kalabalık tekbirler getirip 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı. Şehit polis memuru Serkan Talan, götürüldüğü Antakya Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@