Şehit Eşi Kucağındaki Bebeğiyle Tablet Aldı

ORDU Valiliği'nin 'Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi' kapsamında 21 şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayar verildi.

Haberler 14.10.2015, 17:43
Şehit Eşi Kucağındaki Bebeğiyle Tablet Aldı
(DHA)- ORDU Valiliği'nin 'Yalnız Değilsiniz Türkiye'nin En Büyük Ailesi Projesi' kapsamında 21 şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayar verildi. Törene Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun saldırı sırasında hamile olan, 5.5 ay önce kız bebek dünyaya getiren eşi Esra Aydoğdu kucağında 'Sevinç' bebekle gelerek tablet aldı.

Proje kapsamında Ordu Valiliği Toplantı Salonu'nda bugün düzenlenen törenle 21 şehit çocuğuna tablet ve dizüstü bilgisayar verildi. Törene Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Özlem Gök Özkan, Halk Bankası Ordu Şube Müdürü Feridun Atunbeğ, şehit aileleri ve çocukları katıldı. Törende konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Halk Bankası arasında imzalanan protokol ile  imzalanan 'Yalnız Değilsiniz, Türkiye'nin En Büyük Ailesi' projesi ile gönderilen tablet ve bilgisayarların şehit çocuklarına teslim ettiklerini söyledi. Her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olduklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, şöyle dedi:

"Şehit yakınları ve gazilerimiz, başımızın tacıdır. Bu insanlar memleketimizin ve milletimizin bayrağını gönderde dalgalansın, ezanlarımız susmasın diye canlarını toprağa vermiş, şehit olmuşlar ve kimisi evlatlarını bile görmeden toprağa düşmüş. Ancak, tek tesellimiz Allah onlara çok güzel makam ve mevkiler vermiş. Sizler, şehitlerimizin emanetisiniz. Her zaman yanındayız."

Daha sonra Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından proje kapsamında Türkiye Halk Bankası sponsorluğunda, şehit çocuklarından 0-16 yaş arasında olan 7 Şehit çocuğa tablet, 17-22 yaş arası 14 şehit çocuğuna ise dizüstü bilgisayar verildi.

KUCAĞINDAKİ BEBEĞİYLE GELDİ

Diyarbakır'da teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu'nun olay esnasında hamile olan, 5.5 ay önce kız bebek dünyaya getiren eşi Esra Aydoğdu kucağında Sevinç bebekle törene geldi. Vali Balkanlıoğlu'dan miniz Sevinç bebeğe tabletini teslim alan Esra Aydoğdu'nun oldukça hüzünlü göründü.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@