Şehit Erin Silvanlı Babası: Korkma Oğlum Baban Burada

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği bombayı patlaması sonucu şehit olan 3 askerden 21 yaşındaki er Necati Yenikapı için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi.

Haberler 29.12.2015, 14:51
Şehit Erin Silvanlı Babası: Korkma Oğlum Baban Burada

(DHA) - ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği bombayı patlaması sonucu şehit olan 3 askerden 21 yaşındaki er Necati Yenikapı için İzmir'de cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreni sırasında elini havaya kaldıran Diyarbakır Silvanlı baba Fevzi Yenikapı, "Benim oğlum şehit, korkma oğlum baban burada" diye haykırdı. Şehit oğluna 28 yaşında kaybettiği ağabeyinin adını veren Manisa Turgutlulu anne Neriman Yenikapı ise "Vatan sağ olsun. Bu terör bitsin. Başka anneler ağlamasın" dedi.

Cizre'de geçen pazar günü PKK'lı teröristlerin önceden döşediği el yapımı bombayı zırhlı askeri aracın geçişi sırasında patlatmasıyla şehit olan 3 askerden er Necati Yenikapı için, memleketi İzmir'de tören düzenlendi. Askere gitmeden önce bir kuyumcuda tezgahtar olarak çalışan şehit er Necati Yenikapı'nın cenazesi sabah saatlerinde Hatay Asker Hastanesi'nden alındı ve ilk olarak Buca'daki baba evine götürüldü. Şehit er Yenikapı'nın cenazesi, daha sonra tören için Bostanlı Beşikcioğlu Camii'ne getirildi.

BABANIN TERÖRE TEPKİSİ SÜRDÜ

Cami avlusunda bir süre şehit askerin tabutu başında bekleyen aile, daha sonra kendilerine ayrılan bölüme geçti. Burada daha önce yaptığı açıklamalarda olduğu gibi baba Fevzi Yenikapı'nın terör örgütüne tepkisi devam etti.

Elini yumruk yapıp havaya kaldıran Fevzi Yenikapı, "Benim oğlum şehit. Korkma oğlum baban burada" diye haykırdı. Baba Fevzi Yenikapı, "İnsanları yalanla dolanla kandırıyorlar. Terörün dini imanı olmaz. İnsanların kanını emiyorlar. Benim bir bayrağım var. O da, Ay- yıldız. Allah sevdiği kulunu yanına aldı. Yolu açık olsun. Hoş helal olsun" dedi. Bu sırada yanında bulunan aile yakınları da "Yolu açık olsun" sözleriyle şehit askeri andı.

Yenişehir Semti'ndeki kahvede garsonluk yaparken tanıştığı aslen Diyarbakır Silvanlı, Fevzi Yenikapı'yla evlenen, kendisi de Manisa'nın Turgutlu İlçesi'nden olan anne Neriman Yenikapı'nın da gözyaşı dinmedi. Dünyaya gelen üçüncü çocuğu olan Necati'ye, 28 yaşında hayatını kaybeden kardeşinin adını veren anne Neriman Yenikapı, "Vatan sağ olun. Bu terör bitsin. Başka anneler ağlamasın" dedi.

Cenaze töreninde acılı aileyi Vali Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, Ak Parti milletvekilleri Hamza Dağ, Atila Kaya, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, CHP milletvekilleri Atilla Sertel, Musa Çam, Tacettin Bayır, CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, MHP Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural yalnız bırakmadı.

Bu arada namaz öncesinde tabutun başında bekleyen baba Fevzi Yenigün, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep'in koluna girdi, ayakta durmak için ondan destek aldı. Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra ise şehit Necati Yenikapı'nın tabutu, silah arkadaşlarınca taşınıp top arabasına konuldu. Bir süre devam eden tören yürüyüşünün ardından şehit askerin cenazesi götürülürken anne asker selamı verirken, baba da "Yolun açık olsun oğlum" diye seslendi.

Şehit askerin cenazesi, Kadifekale Şehitliği'nde toprağa verildi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@