Şehit Ateşi Erzurum'a Düştü

DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Orhan Dilekçi'nin Erzurum'daki babaocağına şehit ateşi düştü. 

Haberler 01.01.2016, 23:09
Şehit Ateşi Erzurum'a Düştü

Turgay İPEK/ ERZURUM, (DHA) - DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Orhan Dilekçi'nin Erzurum'daki babaocağına şehit ateşi düştü. 


Diyarbakır'ın Sur ilçesinde saat 11.00’de polis ve askerlerin ortaklaşa sürdürdüğü operasyonda PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 26 yaşındaki evli bir çocuk babası Özel Harekat Polisi Kenan Ardıç şehit olmuş, bir polis ve bir asker de yaralanmıştı. Tedaviye alınan Erzincan Emniyet Müdürlüğünde görevli özel harekat şube müdürlüğünde görevli polis memuru 47 yaşındaki Orhan Dilekci de hastanede şehit oldu. Gündüz, eşinin yaralandığı haberini alan eşi Melike Dilekci, Erzincan’dan babaocağı olan Erzurum’un Uzundere ilçesine gitti. Melike Dilekci'ye akşam saatlerinde polis memuru eşinin şahadet haberi verildi. Cenazesi yarın uçakla öğle saatlerinde Erzurum’a getirilecek olan 3 çocuk babası Orhan Dilekci, ikindi namazından sonra babaocağı olan Uzundere ilçesine bağlı Çağlayan Mahallesi'nde toprağa verilecek.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@