Şehit Astsubay Mustafa Özdemir'in Cenaze Töreninde Bakan Avcı'ya Protesto

Cenaze törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yuhalandı.

Haberler 09.09.2015, 00:04
Şehit Astsubay Mustafa Özdemir'in Cenaze Töreninde Bakan Avcı'ya Protesto
(DHA) - HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit olan 16 askerden biri olan Astsubay Çavuş Mustafa Özdemir'in (22) Eskişehir'de toprağa verildi. Cenaze törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yuhalandı.

Şehit astsubay Metin Özdemir için Eskişehir Reşadiye Camii'nde ikindi namazı sonrasında cenaze töreni düzenlendi. Tören, şehidin cenazesinin askeri uçakla Eskişehir'e geç getirilmesi nedeniyle bir saati aşkın gecikmeyle başlayabildi.

10 BİNİ AŞKIN KİŞİ KATILDI

Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Vali Güngör Azim Tuna, Garnizon Komutanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Ak Parti Milletvekili Salih Koca, CHP Milletvekilleri Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel, Yaşar Tüzün, MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, şehidin babası Metin Özdemir (47), annesi Fatma Özdemir (40), kızkardeşi Tuğçe Özdemir (17) ile 10 bini aşkın kişi katıldı.

BAKAN AVCI YUHALANDI

Şehidin cenazesi askerlerin omzunda cami avlusuna getirildiği sırada protokoldeki yerini alan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bir grup tarafından yuhalandı. Ön sırada bulunan Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Engin Şahan bakana doğru 'Protokol istemiyoruz' diye bağırdı. Arkada toplanan bir grup da 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganı attı. İl Müftüsü Niyazı Ersoy'un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin tabutu askerlerin omzunda top arabasına taşındı. Ön tarafta yürüyen Bakan Avcı, kalabalık tarafından yuhalandı. Cenaze top arabasına alınırken de Bakan Avcı'ya yönelik protestolar sürdü. Top arabasından indirilen şehidin Türk Bayrağı'na sarılı tabutu askerler tarafından cenaze aracına alındı. Cenaze aracı protokolün önünden geçerken de Bakan Nabi Avcı'ya yönelik tepkiler sürdü. Bakan Avcı daha sonra Vali Konağı önünde duran otomobiline bindi. Otomobil uzaklaşırken de çevrede toplananlar Bakan Avcı'yı yuhaladı. Şehit astsubay Mustafa Özdemir götürüldüğü Kanlıpınar Şehitliğinde gözyaşları içinde toprağa verildi. Yakınları Özdemir'in bekar olduğunu ve önümüzdeki 11 Eylül'de 23'üncü yaş günü olacağını belirtti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@