şehit Astsubay Halisdemir Hatıra Ormanı'na fidan diktiler

KONYA’da Hayatı Paylaşanlar Derneği, darbe girişiminde bulunan Tuğgeneral Semih Terzi'yi başından vurarak öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in memleketinde adına oluşturulan hatıra...

Haberler 04.08.2016, 13:12
şehit Astsubay Halisdemir Hatıra Ormanı'na fidan diktiler
Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA’da Hayatı Paylaşanlar Derneği, darbe girişiminde bulunan Tuğgeneral Semih Terzi'yi başından vurarak öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in memleketinde adına oluşturulan hatıra ormanına 100 fidan dikti.

İlk olarak sosyal paylaşım sitesinde 'Hayatı Paylaşanlar' adında kurdukları grupla, ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunan ve sonradan aynı adla derneğe dönüşen Hayatı Paylaşanlar Derneği üyeleri, geçtiğimiz gün Konya'dan Niğde'nin Bor ilçesi'nde gitti. Dernek üyeleri, 15 Temmuz günü darbe girişiminde Özel Kuvvetler Komutanlığı’nı yanında bir grup askerle ele geçirmeye çalışan Tuğgeneral Semih Terzi’yi tabancasıyla başından vurarak öldürdükten sonra şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in memleketi Çukurkuyu Beldesi'nde şehit Halisdemir adına oluşturulan hatıra ormanına 100 fidan dikti.

Dernek Başkanı Şahin Akkaş, fidanları 15 kişiden oluşan dernek yöneticilerinin kendi aralarında topladıkları parayla aldıklarını belirterek, ''Darbe girişiminin başarısız olmasında en büyük etkiyi sağlayan kahraman şehidimiz ağacı çok seviyormuş. Zaten kendi evlerinin bahçesini de ağaçlarla donatmış. Şehit düştükten sonrada memleketinde hatıra ormanı oluşturulunca bizde bu hatıra ormanına fidan diktik" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@