Şehit astsubay daha önceki saldırıdan sağ kurtulmuştu

Diyarbakır Silvan'da şehit düşen jandarma astsubayın 20 gün önce de bombalı saldırıya maruz kaldığı, ancak yara almadan kurtulduğu öğrenildi

Haberler 01.10.2015, 21:03
Şehit astsubay daha önceki saldırıdan sağ kurtulmuştu

Silvan'da şehit düşen 2 askerden biri olan Malatyalı Tolga Topçuoğlu'nun (26) baba ocağında ağıtlar yükseliyor. Evli ve henüz 1 aylık bir bebeği olan Şehit Astsubay Topçuoğlu'nun babası Alaattin Topçuoğlu, oğlunun 20 gün önce de aynı yerde bombalı saldırıya maruz kaldığını söyledi.

 

"KADERİNDE VARMIŞ" İki araç halinde göreve giderken yola döşenen bombalı saldırıda yara almadan kurtulan oğlunun bugün şehit olduğunu gözü yaşlı olarak anlatan acılı baba Topçuoğlu, "Zaten şehit haberleri izledikçe ağlıyordum. Bilmedim ki benim de başıma gelecek" dedi. Oğlunun 3 ay önceİzmir'den Diyarbakır'ın Silvan ilçesine tayin olduğunu belirten baba Topçuoğlu, "Kaderinde varmış" diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

TAZİYE ÇADIRI KURULDU Koyunoğlu Mahallesi Serttaş Sokak'ta bulunan şehit evine Yeşilyurt Belediyesi tarafından taziye çadırı kurulurken, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner ile askeri yetkililer de gelerek aileye taziyelerini iletti.

"ALLAH ŞEFAATİNE SİZLERİ NAİL EYLESİN" Acılı babaya taziyelerini ileten Vali Kamçı, "Allah mekanını cennet eylesin. Zaten şehitlik en büyük mertebe, Allah şefaatine sizleri de nail eylesin" dedi. Şehit Astsubay Tolga Topçuoğlu'nun cenazesinin yarın Cuma Namazından sonra düzenlenecek tören ile toprağa verileceği belirtildi.

Kaynak: Memuruz.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@