Şehit annesi: Oğlum, 'Seni şehit annesi yapacağım' diyordu

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dağlıcı bölgesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal'ın annesi 49 yaşındaki Bağdagül Bozkurt, "Oğlum uzman çavuş olduktan sonra giderken...

Haberler 17.05.2016, 16:15
Şehit annesi: Oğlum, 'Seni şehit annesi yapacağım' diyordu
HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dağlıcı bölgesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Tunahan Kartal'ın annesi 49 yaşındaki Bağdagül Bozkurt, "Oğlum uzman çavuş olduktan sonra giderken 'Şehit olacağım', 'Ben şehit olmak istiyorum, seni şehit annesi yapacağım, seni yücelteceğim' diyordu" diye konuştu.

Dün Zonguldak'ın Kozlu İlçesi'nde 5 bin kişinin katıldığı töreninin ardından toprağa verilen şehit Tunahan Kartal'ın annesi Bağdagül Bozkurt, evde taziyeleri kabul etti. Bağdagül Bozkurt, oğlu henüz 55 günlükken eşiyle boşandıklarını ve oğlunu kendi babasından kalan emekli maaşıyla tek başına büyüttüğünü söyledi. Şehit annesi, kız kardeşinin eşi Ramazan Duyar'ın da oğlunu kendi çocuklarından ayırmadığını belirtti. Oğlunun, Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü'nde son sınıfta iki dersten geçemeyince askere gitmeye karar verdiğini ve askerde Uzman Çavuş olmaya karar verdiğini anlatan Bağdagül Bozkurt, şöyle konuştu:

"BABABALAR GÜNÜMÜ' DE KUTLARDI"

"Uzman Çavuş olmaya karar verince benden habersiz başvurmuş. Daha sonra söyledi bana. Allah, onu benden daha çok sevmiş. Benim onu sevdiğimi biliyordu. Çok güzeldi. Beni üzmedi. Hayatta üzmedi. Çok değerliydi benim yavrum. 'Anneler Günümü' kutladığı gibi 'Babalar Günümü' de kutlardı. Herkesin tanımasını isterdim. Ağlayıp karşı tarafı sevindirmeyeceğim. En son cumartesi günü mesaj attı bana. 'Annem en kısa zamanda arayacağım. Unutma seni çok seviyorum' dedi. Göreve gittiğini söyledi."

Oğlunun uzman çavuşluğa başlarken şehit olacağını söylediğini ifade eden Bağdagül Bozkurt, "Bana, ‘Seni gururlandıracağım’ dedi. Giderken ‘Şehit olacağım’ dedi. Başladığı günden beri; ‘Ben şehit olmak istiyorum, seni şehit annesi yapacağım, seni yücelteceğim’ diyordu. ‘Sen bana çok güzel anne oldun, iyi ki olmuşun’ dedi" diye konuştu.

Cenazede yanına gelerek kendisine destek olan oğlu 26 yıl önce şehit olan Fadime Akpınar ve 2011’de şehit olan Noyan Aydın’ın annesi Ayşe Aydın’a teşekkür eden Bağdagül Bozkurt, "Onlar o üzüntüyü geçirdi yüreklerinde yaşadılar. Onlar gibi ben de sabırlı olmak istedim. Yüreğim kan ağlarken sabırlı olmak istedim. Onlar destek verdiler yüreğime. Umarım artık anneler ağlamaz" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@