Şehit anneleri, Anneler Günü'nde teröristlerin idam edilmesini istedi

KAYSERİ’de şehit anneleri, 'Anneler Günü' nedeniyle Garnizon Şehitliği'nde bir araya geldi. Şehit olan oğullarının mezarlarını ziyaret eden anneler, terör örgütü mensuplarının idam edilmesini...

Haberler 07.05.2016, 20:24
Şehit anneleri, Anneler Günü'nde teröristlerin idam edilmesini istedi
KAYSERİ’de şehit anneleri, 'Anneler Günü' nedeniyle Garnizon Şehitliği'nde bir araya geldi. Şehit olan oğullarının mezarlarını ziyaret eden anneler, terör örgütü mensuplarının idam edilmesini istedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri tarafından Anneler Günü nedeniyle Garnizon Şehitliği'nde program düzenlendi. Şehit ailelerinin katıldığı törende Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Şehit olan evlatlarının mezarlarını ziyaret eden anneler, mezarlık mermerlerini silip, gözyaşı döktü.

20 yıl önce şehit olan oğlunun mezarına çiçek bırakan Fatma Avcılar, “Oğlum bana gelemedi, ben oğluma geldim” dedi. 

2010 yılında İstanbul Halkalı’da düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Başçavuş Duran Bayram‘ın annesi Kudret Bayram ise “ İstanbul’da oğlumun yanında kalıyorduk, sabah uğurladık işe gitti, bir süre sonra şehit olduğu haber geldi. Oğlumun şehit olduğundan beri ne zaman geçiyor, ne ömür” dedi.

Şehit anneleri, terör örgütü mensuplarının idam edilmesini istedi. Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ali Yavuz ise yaptığı konuşmada, siyasilerin teröre karşı gerekli yasaların çıkartmaları gerektiğini ifada ederek “ Terör örgütü ile kararlılıkla mücadele edilmelidir, terör örgütünün siyasi sözcülerinin dokunulmazlıkları ellerinden alınmalı” diye konuştu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@