Şehit 3 Polis İçin Diyarbakır'da Tören Düzenlendi

Diyarbakır ve Şırnak’ta şehit olan 3 polis memuru için Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törenin ardından şehitler memleketlerine gönderildi.

Haberler 31.08.2015, 14:03
Şehit 3 Polis İçin Diyarbakır'da Tören Düzenlendi

DİYARBAKIR(ANKA) – Diyarbakır ve Şırnak’ta şehit olan 3 polis memuru için Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törenin ardından şehitler memleketlerine gönderildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi ve Şırnak’ın Silopi ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca uğradıkları saldırı sonucu şehit düşen polis memurları için Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğün'de resmi tören düzenlendi.

Dün saat 13.30 dolaylarında, Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Yeniyol mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla saldırıya uğrayan trafik polisleri Ahmet Gılıç ve İlker Narin ile Silopi’de Polisevi civarında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışma sonucu ağır yaralanan ve kaldırdığı Silopi Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olan Polis Memuru Yılmaz Dikmen, gerçekleştirilen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Şehit polisler için düzenlenen törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Cihan Kart, Vali Yardımcıları, merkez ilçe kaymakamları, askeri ve mülki erkan ile şehitlerin yakınları ve arkadaşları katıldı.

Tören, şehitlerin naaşlarının katafalka konulması ile başladı. Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından İl Emniyet Müdürü Adnan Taşdan bir konuşma yaptı.

Yapılan konuşmanın ardından şehitlerin ruhuna dualar okundu. Duaların ardından evli ve bir kız çocuğu babası şehit polis memuru Ahmet Gılıç memleketi İzmir’e, evli ve bir kız çocuğu babası şehit polis memuru İlker Narin memleketi Kastamonu’ya, evli ve iki çocuk babası şehit polis memuru Yılmaz Dikmen ise memleketi Kırıkkale’ye uğurlandı. (ANKA)

(OLÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@