Şehidin Babaevi Yürekleri Dağladı

Şehit Uzman Çavuş Nuh Özdemir'i 5 Bin Kişi Uğurladı

Haberler 06.01.2016, 16:33
Şehidin Babaevi Yürekleri Dağladı

ŞEHİT EŞİ: AŞKIM, HAKKINI HELAL ET

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Uzman Çavuş Nuh Özdemir, bugün gözyaşları arasında memleketi Ordu'nun Akkuş İlçesi Salman Mahallesi'nde toprağa verildi. Binlerce kişinin duaları ve gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanan şehit uzman çavuşun eşi Leyla Özdemir de mezarı başına giderek, "Aşkım hakkımı helal ediyorum. Sen de helal et" diyerek gözyaşı döktü. Yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı.

Şehidin babasına da Türk bayrağı verildi. Baba Mehmet Özdemir bayrağı öperek teslim aldı. Askerler tarafından da havaya 3 el saygı atışı gerçekleştirildi.


ŞEHİDİN BABA OCAĞI YÜREKLERİ DAĞLADI

Öte yandan şehit Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in Akkuş İlçesi Salman Mahallesi'nde tek katlı ahşap baba evi ise herkesi yüreklerini dağladı. Çıkan haberler üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, facebook hesabından yaptığı paylaşımla şehidin baba evinin yeniden yapılacağını belirtirken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da aileye ev hediye edileceğini açıkladı. Şehidin eşi Leyla Özdemir'in ailesinin yaşadığı Samsun'un İlkadım İlçesi Belediye Başkanı Erdoğan Tok da sosyal paylaşım sitesinden bir açıklama yaparak şehidin baba evine eşya yardımında bulunacaklarını ifade etti.

Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan 6 çocuk babası Mehmet Özdemir, 15 gün yıllık izine gelen oğlu ile birlikte vakit geçirdikten sonra geçen 1 Ocak'ta şehit Uzman Çavuş Özdemir'i görev yeri Diyarbakır'a uğurladı. Ardından da gelinini alıp dünürlerinin yanına Samsun'un İlkadım İlçesi Yenidoğan Mahalesi'ndeki evine götürdü. Baba Özdemir, acı haberi burada aldı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@