Şehidin Baba Ocağında Acı Sessizlik

TÜRK BAYRAKLARIYLA KARŞILANDI

Haberler 30.09.2015, 18:23
Şehidin Baba Ocağında Acı Sessizlik
TÜRK BAYRAKLARIYLA KARŞILANDI

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Alper İzzet Taşbaş için Dinar ilçe merkezdeki Hükümet Konağı önünde cenaze töreni düzenlendi. Şehidin cenazesi protokol, polis ve jandarma araçları ile ambulansların sirenleri eşliğinde alana getirildi. Törene, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı. Tören öncesi Dinar Belediyesi tarafından Türk bayrakları dağıtıldı. Cenaze törenine katılanlar yolun her iki tarafına sıralanarak Türk bayrakları ve tekbirlerle şehidi karşıladı.

'ALLAH BELANIZI VERSİN, KARDEŞİME Mİ KIYDINIZ'

Şehidin annesi Saliha, eşi Ümmühan, dedesi İzzet Taşbaş ile ablası İlknur Aygünoğlu ve diğer yakınları, şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak ağladı. İlknur Aygünoğlu, "Kuzum al bayraklara mı sarılıp da geldin, yavrum duyuyor musun beni kuzum, amca biz yandık amca" diye feryat etti.

Şehidin adının yazılı olduğu kağıdı öpen Aygünoğlu, "Senin adına da sana da kurban olurum kuzum, Alperim, benim kardeşimi götürmeyin, Allah belanızı versin kardeşime mi kıydınız" diye ağladı. Bu sırada şehidin annesiyle halası Münevver Karaaslan fenalık geçirdi. Şehidin annesi, eşi, kızları 14 yaşındaki Begüm ve 5 yaşındaki Ecrin ile ablası İlknur Aygünoğlu ile diğer yakınları 2 ambulans ve askeri araçla tören başlamadan Akçaköy'deki baba evine gönderildi. Şehidin annesi Saliha Taşbaş, ambulansa sedyede oturarak götürüldü.

KADINLAR DA SAF TUTTU

Cenaze sırasında Bakan Veysel Eroğlu ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya baba Nazmi Taşbaş'ın koluna girerek ayakta durmasına yardımcı oldu. Vali Güner ile MHP Milletvekili Mehmet Parsak da şehidin dedesi İzzet Taşbaş'ı teskin etmeye çalıştı. Bir süre sonra ayakta durmakta zorluk çeken dede için sandalye getirildi. 5 bini aşkın kişinin katıldığı cenaze töreninde kadınlar da erkeklerle birlikte saf tuttu. Afyonkarahisar Müftüsü Şükrü Kabukçu'nun ikindi vakti kıldırdığı namazın ardından şehidin cenazesi tekbirler eşliğinde omuzlara alındı. Şehidin cenazesi helallik alınması için Akçaköy'deki baba evine, ardından defnedilmek üzere köy mezarlığına götürüldü. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@