Sedat Peker'i Kim Konuşturuyor? Ünlü Gazeteciden Sürpriz Prens Açıklaması

Sedat Peker tarafından yayımlanan videolar ve video görüntülerinde yaptığı açıklamalar gündemin tepesinde yer alıyor. Sedat Peker'in bu açıklamalarına ünlü gazeteciden dikkat çeken bir değerlendirme geldi.

Sedat Peker'i Kim Konuşturuyor? Ünlü Gazeteciden Sürpriz Prens Açıklaması

Hem siyasi gündemin hemde sosyal medyanın son dönemlerde en çok konuşulan isimlerinden biri Sedat Peker oldu. Sedat Peker sosyal medya üzerinden yayımladığı videolarda hem açıklamalarda bulunmuş hemde isim vererek bazı iddialar öne sürmüştü. Gündemde yer alan bu açıklamalara ilişkin ise Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bir yazı kaleme aldı. 

SEDAT PEKER'İ KİM KONUŞTURUYOR?

Abdulkadir Selvi yazısının başında hafta başında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade etti. O görüşmede Bakan Soylu'nun Sedat Peker'in Sedat Peker'in kasetleri üzerinden ülkenin 90'lı yıllara döndürülmek istendiğini konuştuklarını belirtti. O dönem Alaattin Çakıcı - Korkmaz Yiğit arasında yaşanan kaset süreci ile siyasetin dizayn edilmeye çalışıldığını hatırlatıldığı yazıda 90'lı yıllarda Meclis'te Çeteleri Araştırma Komisyonu kurulduğuna da yer verildi. 

Sedat Peker'i Konuşturan Güç Kim?

Ünlü gazeteci yazısında Sedat Peker'i konuşturan gücün kim olduğuna ilişkin bölümünde, "AK Parti iktidarında ülke çetelerden temizlendi. Süleyman Soylu, sadece PKK'ya karşı değil, çetelere karşı da yürekli bir mücadele verdi. Sedat Peker'i yurtdışına kaçıran güç, onu konuşturarak iklimi değiştirmek istiyor." açıklamassında bulundu. 

2023 SEÇİMLERİ ÖNCESİ

Abdülkadir Selvi yazısının devamında ayrıca 2023 seçimleri öncesi devreye bazı planların sokulduğunu ifade etti. Selvi bu konuda "Ben 2023 seçimlerine giderken, müesses nizamın işi şansa bırakmak istemediğini, Erdoğan'ı tasfiye edebilmek için birkaç koldan harekete geçtiklerini görüyorum." açıklamasında bulunurken bu planın Biden'ın başkan seçilmesinina ardından devreye girdiğini söyledi. 

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ PRENSİ

Yazının devamında ayrıca Sedat Peker'in bir istihbarat servisi sayesinde konuştuğu gündemde getirilerek Birleşik Arap Emirlikleri Prensine dikkat çekildi. 

Selvi yazısını "Peker'i orada koruyup konuşturan 15 Temmuz gecesi Erdoğan için ha düştü ha düşecek diye takip eden Birleşik Arap Emirlikleri'nin Veliaht prensi olmasın? Yapılacak olan şu, Sedat Peker paketlenip Türkiye'ye getirilmeli ve yargıda hesabı sorulmalı. AK Parti, Sedat Peker'le başlatılan yeni kaset sürecini ciddiye almalı." şeklinde tamamladı. 

Yorumlar (1)
Bakır Kelleci 1 ay önce
Bence Kılıçdaroğlu,Meral ve millet ittifakı konuşturuyor.Korumayıda onlar vermiştir?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@