Seçim Yasakları Yürürlükte

ANKARA (ANKA) – Yüksek Seçim Kurulu’nun 7 Haziran’da yapılacak seçimlere ilişkin aldığı yasak kararları yürürlüğe girdi. 7 Haziran Pazar günü saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar geçerli olacak uygulamada, seçim günü alkol

Haberler 25.04.2015, 10:12
Seçim Yasakları Yürürlükte

ANKARA (ANKA) – Yüksek Seçim Kurulu’nun 7 Haziran’da yapılacak seçimlere ilişkin aldığı yasak kararları yürürlüğe girdi. 7 Haziran Pazar günü saat 06.00'dan gece saat 24.00'e kadar geçerli olacak uygulamada, seçim günü alkol satışı ve sunumu yapılamayacak. Oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiç kimse köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim günü uygulanacak yasaklara ilişkin kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. YSK’nın kararına göre, 7 Haziran 2015 Pazar günü sabah saat 06.00’dan gece saat 24.00’e kadar, her ne suretle olursa olsun alkollü içki satılması, içkili yerlerde umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak. Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse köy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamayacak. Oy verme günü, oy verme süresince kahvehane, kıraathane ve internet kafeler gibi bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. Eğlence yeri niteliğini taşıyan lokantalarda yalnız yemek verilebilecek. 7 Haziran Pazar günü saat 18.00’e kadar radyolar ve her türlü yayın organları tarafından seçim ve seçim sonuçları ile ilgili haber, tahmin ve yorum yapılmasının yasak olacak. Oy verme günü saat 18.00 ile 21.00 arasında radyolarda ve her türlü yayın organlarında ancak YSK tarafından seçim ile ilgili olarak verilecek haber ve tebliğler yayınlanabilecek. Saat 21.00’den sonra bütün yayınlar serbest olacak, ancak YSK gerek görülmesi halinde saat 21.00’den önce de yayınların serbest bırakılmasına karar verilebilecek. (ANKA) (YE/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@