Sayıştay'dan Cumhuriyet'e Yalanlama: Bizde Saray'a Hileli Denilen Bir Rapor Yok!

-Sayıştay, Cumhuriyet Gazetesi’nin “Sayıştay: Hileli Saray” başlıklı haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Haberler 31.10.2015, 15:05
Sayıştay'dan Cumhuriyet'e Yalanlama: Bizde Saray'a Hileli Denilen Bir Rapor Yok!

ANKARA (ANKA) - Sayıştay, Cumhuriyet Gazetesinin bugünkü nüshasında "Sayıştay: Hileli Saray" başlıklı "Sayıştay Başkanlığı, Atatürk Orman Çiftliği'nin 2014 yılı denetimine ilişkin hazırladığı raporda, arazinin kiralama yoluyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na devredilmesinin 'kanuna karşı hile' olduğunu belirtti" haberini yalanladı. Sayıştay böyle bir rapor olmadığını bildirdi.

Sayıştay, “Haberde sözü edilen Sayıştay Raporu bulunmadığından aşağıdaki açıklamaların yapılmasına gerek görülmüştür” diyerek başladığı açıklamasında Sayıştay Kanunu’na göre "3346 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri İle Fonların Türkiye Büyük Millet Meclisince Denetlenmesinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun" kapsamındaki kamu işletmelerinin denetimi sonucunda düzenlenen raporlara Rapor Değerlendirme Kurulu tarafından son şekli verildiği ve Aralık ayı sonuna kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulduğu hatırlatıldı.

Sayıştay şöyle devam etti:

“Habere konu olan Atatürk Orman Çiftliği'nin 2014 yılı işlemlerinin denetimi sonucunda düzenlenen rapor da aynı şekilde 2015 yılı sonunda, nihai şekli verilmiş haliyle TBMM'ye sunulacaktır. Dolayısıyla haberde yer aldığı gibi AOÇ arazilerinin kamu kuruluşlarına uzun vadeli kiralandığına bunun da Kanuna karşı hile olduğuna ilişkin tespit içeren herhangi bir Sayıştay raporu bulunmamaktadır.” (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@