Savunma Sanayiinin Gururu Atak, Kobra Ve Poyraz Görücüye Çıkıyor

ANKARA(ANKA) – TSK, Viyana Belgesi 2011 (VB-2011) kapsamında 27-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde Hava Üssü ve Birlik Ziyareti ile Envantere Yeni Giren Silah Sistemleri Gösterisi yapacak. Bu kapsamd

Haberler 22.04.2015, 23:59
Savunma Sanayiinin Gururu Atak, Kobra Ve Poyraz Görücüye Çıkıyor

ANKARA(ANKA) – TSK, Viyana Belgesi 2011 (VB-2011) kapsamında 27-30 Nisan 2015 tarihleri arasında Türkiye'nin ev sahipliğinde Hava Üssü ve Birlik Ziyareti ile Envantere Yeni Giren Silah Sistemleri Gösterisi yapacak. Bu kapsamda ATAK helikopteri başta olmak üzere KOBRA ve POYRAZ gibi silah sistemleri görücüye çıkacak.

Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasına göre söz konusu faaliyete Avrupa Güvenlik ve İş Birliği Teşkilatı (AGİT) üyesi ülkeler ile AGİT Akdenizli İş Birliği Ortağı Ülkeler, AGİT Asyalı İş Birliği Ortağı Ülkeler, Bölgesel Silahların Kontrolü Doğrulama ve Uygulamaya Yardım Merkezinden toplam 46 ziyaretçi katılacak.

Gösteri Türkiye’nin VB-2011 yükümlülüklerini yerine getirmek maksadıyla beş yılda bir icra ediliyor. Faaliyet kapsamında hava üssü ziyareti Ankara Akıncı da bulunan 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığında, birlik ziyareti ile envantere yeni giren T-129 ATAK helikopteri, KOBRA taktik tekerlekli zırhlı aracı, köprücü tankı (70 sınıfı) ve kundağı motorlu obüsler için mühimmat aracı (POYRAZ) silah sistemlerinin tanıtım gösterisi Ankara Güvercinlik’teki Kara Havacılık Komutanlığında gerçekleştirilecek. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@