Şarap Yapan Yaşlı Adama 350 Kırbaç

Şarap yaptı diye 350 kırbaç yedi...

Haberler 13.10.2015, 17:44
Şarap Yapan Yaşlı Adama 350 Kırbaç
(DHA)

İngiltere'de yayınlanan yüksek tirajlı tabloid gazetelerden The Sun, "74 yaşındaki İngiliz büyükbaba içki yüzünden 350 kırbaç cezasıyla karşı karşıya" manşetli özel haberinde, evinde şarap yapan bir İngiliz büyükbabanın Suudi Arabistan'da halkın önünde kırbaçlanma cezasına çarptırıldığını ileri sürdü.

Haberde 3 kez kanser olan astım hastası Karl Andree'nin Suudi Arabistan'da bir yıldan fazla süredir cezaevinde olduğu belirtildi. Güney Londra'da oturan ailesinin İngiltere Başbakanı David Cameron'a yalvararak kırbaç cezasını önlemek için devreye girmesini istediği kaydedildi.

Suudi Arabistan'da 25 yıldır petrol firmalarında çalışan Karl Andree'nin arabasında şarap şişesi bulunması sonucu 12 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Alkol yasağına uymadığı için de hapis cezasının üstüne kırbaç cezası eklendi.

7 torun sahibi Karl Andree'nin 14 aydır hapiste olduğuna dikkat çeken ailesi "Kırbaçlar babamızı öldürür" diyerek David Cameron'a müracaat ettiğine dikkat çeken The Sun, "Suudi Arabistan'da uygulanan kanunlara göre verilen cezaların çoğu IŞİD fanatiklerininki gibi vahşice" yorumunu yaptı.

Suudi Arabistan yasalarına göre kılıçla baş kesme, kurşuna dizme gibi cezalar uygulandığına dikkat çekildi.
Suudilerin ve IŞİD'in aynı şekilde zina için taşlama ve zina cezaları verdiği kaydedildi. Alkol içmenin cezası İŞİD'e göre 80 kırbaç.

Habere göre Suudi Arabistan'da ise kırbaç sayısı yargıç tarafından belirleniyor, Suudi Arabistan'da jürili mahkeme yok ve yargıç polis raporlarına göre karar veriyor.

Karl Andree'nin oğlu Simon "350 kırbaçın babamızı öldüreceğinden kafamızda şüphe yok. Kanser ve astım tedavisine ihtiyacı var. David Cameron'un bizzat devreye girmesini ve hasta babamızı evine getirmesini istiyoruz. Babam 25 yılını Suudi Arabistan'a verdi. Şimdi nasıl muamele görüyor" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@