Şanlıurfa'da çocuk istismarına tepki eylemi

ŞANLIURFA'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyesi bir grup, çocuk istismarlarına dikkat çekmek amacıyla eylem yaptı. Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde ellerinde pankartlarla toplanan bir grup dernek üyesi, çocuk...

Haberler 07.04.2016, 16:16
Şanlıurfa'da çocuk istismarına tepki eylemi
ŞANLIURFA'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyesi bir grup, çocuk istismarlarına dikkat çekmek amacıyla eylem yaptı.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde ellerinde pankartlarla toplanan bir grup dernek üyesi, çocuk istismarlarına tepki gösterdi. Grup adına açıklama yapan İHD Şube Eş Başkanı Nalan Durdu, Türkiye’de çocuklara yönelik yeni bir çocuk yasası yapılması gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Son yıllarda özellikle devlet denetimindeki eğitim kurumlarının, cezaevleri, bakım evleri ve benzeri kurumlarda çocukların yaşadığı cinsel istismar vakaları ile çocukların maruz kaldığı her türlü şiddetin artarak devam etmesinin en önemli nedenlerinden birisi de çocuk haklarına dair bütünlüklü bir çocuk hakları yasasının olmayışıdır. Kamuoyunun beklentisi öncelikle bu olayda sıralı tüm sorumluların ve faillerin açığa çıkarılarak, etkili bir şekilde soruşturularak yargı önüne çıkarılmalarının sağlanmasıdır. Bu olayla birlikte bir kez daha ortaya çıkmaktadır ki Türkiye’de çocukların her türlü ihmal, istismar ve şiddetten korunması için evrensel çocuk hakları belgelerinde yer alan hükümlere uygun bütünlüklü bir çocuk hakları yasası yapılmasıdır."

Basın açıklamasının ardından bir süre alkış çalan grup dağıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@