Samsung kullananlar dikkat: Verileriniz çalınmış olabilir! Aylardır devam ediyordu bugün duyuruldu..

Samsung marka akıllı telefon kullananlar için bugün resmi uyarı geldi. Samsung tarafından yapılan açıklama ile geçtiğimiz aylarda Samsung akıllı cihazlarının üçüncü kaynaklar tarafından hacklendiği bildirildi. Detaylar haberin dervamında...

Samsung kullananlar dikkat: Verileriniz çalınmış olabilir!

Samsung akıllı telefon kullanan kişiler için bugün resmi açıklama yapıldı. Samsung tarafından yapılan açıklamada üçüncü taraflar tarafından sistemlerde bir hacklenmenin söz konusu olduğu bildirildi. Samsung marka akıllı telefon kullanıcılarının verilerinin çalınmış olma ihtimalinin duyurulduğu açıklamadan sonra Samsung marka akıllı cihaz kullanan çok sayıda kişi sosyal medya platformlarında konuya tepki gösterdi. Ancak yapılan açıklamada esas dikkat çeken nokta tespitin aylar önce yapıldığı ve Samsung'un bu durumu yeni bildirmesi oldu. Samsung tarafından paylaşılan resmi açıklama şu şekilde;

“2022 Temmuz’unun sonlarında, yetkisiz bir üçüncü taraf, Samsung’un bazı ABD sistemlerinden bilgi aldı. 4 Ağustos 2022’de veya civarında, devam eden araştırmamız sonucunda belirli müşterilerin kişisel bilgilerinin etkilendiğini belirledik. Etkilenen sistemlerin güvenliğini sağlamak için önlemler aldık ve önde gelen bir dış siber güvenlik firmasıyla anlaştık ve kolluk kuvvetleriyle koordinasyon halindeyiz.” şirket tarafından yayınlanan bir duyuruyu okur. “Müşterilerimize sorunun Sosyal Güvenlik numaralarını veya kredi ve banka kartı numaralarını etkilemediğini, ancak bazı durumlarda ad, iletişim ve demografik bilgiler, doğum tarihi ve ürün kayıt bilgileri gibi bilgileri etkilemiş olabileceğinden emin olmak istiyoruz. ”

Öte yandan Samsung marka akıllı telefonların Temmuz ayının son dönemlerinde hacklenmesi ile kullanıcıların kişisel veri ve bilgilerinin çalınmış olabileceği duyuruldu. Türkiye için resmi bir uyarı yapılmazken sorunun yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılan Samsung marka akıllı cihazlarda meydana geldiği duyuruldu.

Çok sayıda Amerikan uyruklu Samsung kullanıcısı ise aylardır devam etmekte olan sorunun neden yeni duyurulduğunu sosyal medya platformlarında Samsung'a iletti. Konuya ilişkin yeni açıklamalar yapılması bekleniyor.