Samsun'da vali yardımcıları Metin Borozan ve Mehmet Ali Yıldırım tutuklandı

DARBE girişimi ardından Samsun'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alınan Vali Yardımcıları Metin Borozan ile Mehmet Ali Yıldırım tutuklandı. Metin Borozan, "Hayırlısı...

Haberler 28.07.2016, 13:54
Samsun'da vali yardımcıları Metin Borozan ve Mehmet Ali Yıldırım tutuklandı
Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, () - DARBE girişimi ardından Samsun'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında polis tarafından gözaltına alınan Vali Yardımcıları Metin Borozan ile Mehmet Ali Yıldırım tutuklandı.

Metin Borozan, "Hayırlısı olsun. Kim bu ülkeye ihanet düşüncesindeyse Allah yerin dibine batırsın. Başka ne diyelim" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde bir grup askerin darbe girişimi ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Samsun Vali Yardımcıları Metin Borozan ve Mehmet Ali Yıldırım görevden alındı. Ardından yapılan soruşturma sonrası iki vali yardımcısı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri iki gün önce Vali Yardımcıları Borozan ve Yıldırım yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulanan iki vali yardımcısı, bugün adliyeye sevk edildi.

Savcılık ifadesinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Metin Borozan ve Mehmet Ali Yıldırım, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan Vali Yardımcısı Metin Borozan polis aracına bindirilirken basın mensuplarına, "Hayırlısı olsun. Kim bu ülkeye ihanet düşüncesindeyse Allah yerin dibine batırsın. Başka ne diyelim" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@