Samsun'da 1 Mayıs 5 bin kişiyle kutlandı

SAMSUN'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında iki grup arasında çıkan kısa süreli gerginliği, polis müdahale ederek önledi.Samsun'da 1 Mayıs Emek ve Danayışma Günü kutlamaları için...

Haberler 01.05.2016, 16:56
Samsun'da 1 Mayıs 5 bin kişiyle kutlandı
SAMSUN'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarında iki grup arasında çıkan kısa süreli gerginliği, polis müdahale ederek önledi.

Samsun'da 1 Mayıs Emek ve Danayışma Günü kutlamaları için sendika temsilcileri ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Buradaki törenin ardından sendikaların, sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin üyeleri İlkadım İlçesi'nde bulunan İstasyon Mahallesi Ray Apartmanı önünde toplandı. Vatandaşlar polis tarafından yapılan üst aramasından sonra toplanma noktasına girdi. 

Bazı gruplar da toplanma yerine gitmeden önce İstiklal Caddesi üzerindeki bir araya geldi. Burada bekleyen gruba tepki gösteren bazı vatandaşları, polis bölgeden uzaklaştırdı.

Düzenlenen miting programına katılan yaklaşık 5 bin kişi Cumhuriyet Meydanı'na pankartlarla, dövizlerle sloganlar atarak kortej eşliğinde yürüdü. Cumhuriyet Meydanı'nda sendika yetkililerinin konuşmalarının ardından halaylar çeken vatandaşlar daha sonra alandan ayrıldı. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@