Şamil İğde\'nin Tecavüz Anketine Tepki Yağdı | Şamil İğde Kimdir?

Bağdat Caddesi\'nde meydana gelen tecavüz olayının ardından Şamil İğde adlı kullanıcının Twitter hesabından yaptığı anket gündeme bomba gibi düştü. Şamil İğde\'nin Twitter\'dan yaptığı o paylaşım büyük tepki topladı. İşte tepki gösterilen o paylaşım...

Haberler 27.01.2016, 22:01
Şamil İğde\'nin Tecavüz Anketine Tepki Yağdı | Şamil İğde Kimdir?

Üniversite öğrencisi genç kadınla ilgili olarak sosyal medya hesabına "19 yaşındaki bir 'kız' gece 03:00'te Bağdat Caddesi'nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?" yazan Şamil İğde isimli kullanıcıya büyük tepki var.

İstanbul Bağdat Caddesi’nde, dün gece evinin sokağında cinsel saldırıya uğrayan 19 yaşındaki üniversite öğrencisine ilişkin olarak sosyal medyada başlatılan bir ‘anket’ büyük tepki topladı.

Twitter’da “Şamil İğde” ismini kullanan bir hesaptan, “19 yaşındaki bir "kız" gece 03:00'te Bağdat Caddesi'nde ne tür bir eğlenceden dönebilir?” şeklinde bir ‘anket’ sorusu paylaşıldı. Aynı kullanıcı bu sorunun ardından twitter’ın anket formunu kullanarak 4 de ‘yanıt’ önerisi sundu: “Saklambaç”, “İp atlama”, “Yağlı güreş, “Bilemiyorum”…

samil-igdenin-tecavuz-anketine-tepki-yagdi--samil-igde-kimdir1.jpg

Twitter kullanıcıları, genç bir kadının yaşadığı trajik olayla alay eden bu soru ve üsluba büyük tepki gösterdi.

Cinsel saldırıya uğrayan ve darp edilen kadının başına gelenleri “gecenin o saatinde dışarıda olmasına” bağlayan bu mesaja karşılık olarak twitter yönetimine de bu hesabı şikayet etmeye başladılar.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Tecavüze uğrayan genç kız konuştu! Bıçağı dayadı ve...

 Gelen yüzlerce tepki mesajına rağmen tutumundan vazgeçmeyerek, önce, “Oooo tepkiler müthiş...

Delikanlılar dersimi veriyorlar klavyeden... :)”; ardından da “Bağdat Caddesi'nden ölüm ve tecavüz tehditleri alıyorum. :))” mesajlarını yazdı.

Canlı Haber

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@