Saldırıdan önce son kare

Ankara'daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren 95 kişi arasındaki HDP Giresun milletvekili adayı Abdullah Erol'un son karesi...

Haberler 11.10.2015, 23:53
Saldırıdan önce son kare

Ankara'daki bombalı saldırıda yaşamını yitiren 95 kişi arasındaki HDP Giresun milletvekili adayı Abdullah Erol'un, patlamadan kısa süre önce 'Miting alanına vardık' notuyla çektirdiği fotoğrafı facebook hesabından paylaştığı ortaya çıktı.

Özel Diyarbakır Kürtçe Dil Kursu'nun ilk mezunlarından olan Erol'un cenazesi Diyarbakır'da toprağa verilecek.

Ankara'da patlayan bombalı saldırılarda yaşamını yitirenler arasında HDP'nin Giresun milletvekili adayı Abdullah Erol da bulunuyor. Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşlarının yaptığı birçok etkinlikte yer alan Abdullah Erol, kendisine ait sosyal medya hesabında dün patlamadan kısa bir süre önce, 'Miting alanına vardık' notuyla bir fotoğraf paylaştığı ortaya çıktı. Siirt Baykan'da dünyaya gelen ve Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nde eğitimini tamamlayan Erol, kapatılan HADEP'in Diyarbakır merkez ilçe yönetim kurulunda da görev yapmıştı. Sürücü kursunda eğitmenlik yapan ve kırtasiye işyeri bulunan Abdullah Erol, 2005 yılında AB'ye uyum kapsamında açılan Özel Diyarbakır Kürtçe Dil Kursu'ndan mezun olan ilk kursiyerlerden biri olduğu ve son olarak sosyal medya hesabından Cizre'de yaşanan olaylardan sonra ilçeye giden HDP'li vekillerle birlikte olduğuna dair fotoğraf paylaştığı görüldü.

Abdullah Erol'un cenazesinin Diyarbakır'da toprağa verileceği öğrenildi.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, Diyarbakır sivil toplum çevresinde tanınan aktivist Abdullah Erol'un da Ankara'daki saldırıda hayatını kaybettiğini üzüntü ile duyduğunu ifade ederek, "Diyarbakır'da STK'ların neredeyse her etkinliğine katılan enerjik ve dürüst bir insan olan Abdullah Erol'un ölümlünden büyük üzüntü duyduk" dedi.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@