Saldırıda Yaralanan Uzman Çavuş Ailesine Kavuştu

ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Balveren Beldesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan Uzman Çavuş Sercan Sezer, GATA'da tedavisinin ardından memleketi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne geldi.

Haberler 08.09.2015, 22:44
Saldırıda Yaralanan Uzman Çavuş Ailesine Kavuştu
(DHA) - ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi Balveren Beldesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısında yaralanan Uzman Çavuş Sercan Sezer, GATA'da tedavisinin ardından memleketi Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne geldi.

1 Eylül'de meydana gelen saldırıda Üstteğmen Engin Özdemir ile birlikte yaralanan Sercan Sezer, GATA'da gördüğü tedaviyle sağlığına kavuştu. Taburcu olan Sezer, ambulansla Ereğli'deki babası Hasan Sezer'in evine getirildi. Ambulanstan, komşuları ve arkadaşlarının alkışları arasında inen Sercan Sezer, evde gazetecilere yaptığı açıklamada Dağlıca ve Iğdır'da şehit olan asker ve polislerin ailelerine başsağlığı diledi.

Ölümden döndüğünü anlatan Sezer, "Sağolsun GATA'da komutanlarımız çok iyi baktı bize. Şu anda sağlığım iyi. Çabuk toparladım. Benimle birlikte yaralanan Engin Özdemir Üstteğmenimiz de çok iyi. O da estetik ameliyat oldu yüzünden. Sağlığına kavuştu. Konuşabiliyor" dedi.

Şehit haberleri nedeniyle buruk sevinç yaşadığını belirten anne Asiye Sezer ise "Allah'ıma şükürler olsun. Allah bağışladı onu bana" dedi.

Dönemin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, geçen yıl Mart ayında Asiye ve Hasan Sezer çiftini, asker olan 3 oğlu ile Isparta'da bir araya getirmişti. Genelkurmay Başkanı Özel'in hediyeler verdiği çiftin oğullarından Sercan Sezer, Uzman Çavuş olarak görevine devam ederken, diğer çocukları Serkan ve Erkan askerliklerini tamamlayarak eve döndü.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@